Najszybsze BMW M kosztuje krocie. BMW XM Label Red - CENA

Kto by pomyślał, że najmocniejszym modelem z gamy BMW M będzie SUV. Jest też zdecydowanie najdroższy. Zobaczcie ile kosztuje BMW XM Label Red 2024.

Choć ten samochód poznaliśmy już wiele miesięcy temu, to jednak wciąż budzi wiele emocji. Nietypowa i kontrowersyjna stylistyka w połączeniu z charakterem BMW M dała nam naprawdę zaskakujący produkt. Teraz na rynek wkracza BMW XM Label Red 2024, czyli najmocniejsze (ale niekoniecznie najszybsze) BMW M w historii. Jest też przy okazji najdroższym modelem - tyle nie kosztowało wyjściowo nawet BMW M760Li!

BMW XM Label Red 2024 - CENA startuje od 1 100 000 złotych

Tak jest - dokładnie milion i sto tysięcy złotych trzeba zapłacić, aby wyjechać z salonu topową wersją modelu XM. Warto też wiedzieć, że nie jest to kwota za kompletnie wyposażony egzemplarz. BMW jak zwykle ma asa w rękawie i Label Red posiada kilka opcji, do których warto dopłacić.

Wśród nich jest nagłośnienie Bowers&Wilkins, które wyceniono na 23 000 złote. Za 15 000 złotych dostaniecie felgi 23-calowe, a za 12 700 złotych pakiet M Driver, który przenosi limiter prędkości na 290 km/h. Ciekawostką jest też najdroższy pakiet serwisowy - na 5 lat lub 200 000 kilometrów. Za takowy dopłacicie 61 900 złotych.

BMW XM Label Red cena 2024

Lista opcji nie jest jeszcze kompletna. Nie ma na niej chociażby pełnej palety lakierów (w tym odcieni Individual). Można więc śmiało założyć, że przy odrobinie chęci bariera 1,3 miliona złotych pęknie bez problemu.

BMW XM Label Red to kontrowersyjne auto

743 KM i napęd plug-in hybrid to zestaw, który znajduje się pod maską. Oczywiście spalinowym sercem jest tutaj niezmiennie 4,4-litrowe V8, co bardzo cieszy.

Warto jednak pamiętać, że obecność dużego akumulatora zwiększa masę. A to sprawia, że pod kątem przyspieszenia i prędkości maksymalnej XM Label Red ustępuje niektórym konkurentom. Za to wartością dodaną, wbrew pozorom cenioną przez wiele osób, jest możliwość jazdy na prądzie.

Bez załączenia do pracy V8-ki XM przejedzie nawet 60-70 kilometrów. Niebawem odpowiedź na ten samochód przygotuje Lamborghini, które pracuje obecnie nad Urusem PHEV.

Obecnie ceny BMW XM startują od 950 000 złotych, ale w drodze jest tańsza wersja

Obok V8 z układem hybrydowym pojawi się także rzędowa szóstka z takim samym rozwiązaniem. Będzie nieco wolniejsza, ale na pewno zaoferuje też niższą cenę.