Naomi Campbell stworzyła "aksamitne" BMW XM. Karki skręca ekspresowo

Ten one-off nie przejdzie bez echa. Przed Wami BMW XM, które zaprojektowała legendarna modelka Naomi Campbell. Jej pomysł na ten samochód jest naprawdę odważny - ale robi ciekawe wrażenie.

Jeśli nie wiecie kim jest Naomi Campbell, to mogliście przespać sporą część lat dziewięćdziesiątych. Międzynarodową karierę zaczęła pod koniec lat osiemdziesiątych, ale to właśnie lata 90-te przyniosły jej rozpoznawalność. Wraz z Lindą Evangelistą i Christy Turlington tworzyła tak zwaną "trójcę", czyli trio najbardziej rozpoznawalnych modelek na świecie.

Teraz Campbell zajmuje się projektowaniem i różnymi działaniami biznesowymi oraz ambasadorskimi. Wśród firm, które zaprosiły są do współpracy, właśnie pojawiło się BMW. Wraz z niemiecką marką stworzyła unikalny one-off na bazie SUV-a XM. I jest to projekt, który ciężko będzie zignorować.

Widzieliście kiedyś "aksamitne" BMW XM? To właśnie taki samochód stworzyła Naomi Campbell

Jego oficjalna nazwa to Mystique Allure, a nadwozie faktycznie pokryto drogim i ekskluzywnym aksamitem. Do tego wybrano ciekawy i odważny fioletowy odcień, który ze względu na strukturę materiału serwuje wiele odbić i refleksów świetlnych.

Unikalne BMW XM jest gwiazdą nadchodzącego festiwalu w Cannes, gdzie zaliczyło pierwszy debiut przed obiektywem w świetle dziennym. W roli pokazowego auta sprawdzi się doskonale, ale lepiej nie wypuszczać go na deszcz - wówczas unikalna tkanina może stracić swój oryginalny charakter.

Dlaczego wybrano ten samochód?

Odpowiedź jest prosta - BMW XM to jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektów marki, budzących wiele emocji. Niemiecka marka postawiła więc w tej współpracy na unikalną kolorystykę auta, które w jasnych barwach zyskuje zupełnie inny charakter.

BMW XM Naomi Campbell

Warto dodać, że od pewnego czasu w ofercie XM-a jest wariant napędowy, który cieszy się dużym uznaniem. Mowa o wersji 50e, która łączy silnik 3.0 R6 z układem plug-in hybrid. Cena takiego samochodu jest dużo niższa, a wygląd niezmiennie polaryzuje. A dla osób, które chcą wyróżniać się z tłumu, jest to doskonała opcja.

W polskiej gamie od pewnego czasu dostępna jest również wersja XM Label, niegdyś znana jako Label Red (co mylono z Red Label), czyli najmocniejsze BMW M w historii. Moc sięga 748 KM, a ceny startują z astronomicznego pułapu 1 100 000 złotych.