Bugatti Chiron oficjalnie potwierdzone

Nareszcie, oficjalnie już możemy powiedzieć, że Bugatti jest na finiszu z przygotowaniami następcy niesamowitego Veyrona. Potwierdzono już jego nazwę, miejsce i datę premiery. 

To auto, o którym wydaje się, że wiemy już tak wiele, ale tak naprawdę oficjalnych informacji jest jak na lekarstwo. Dopiero dziś wiemy na pewno, że samochód, na który czeka cały motoryzacyjny świat będzie nazywał się Bugatti Chiron. Ma być to hołd dla Louis Chirona, wyścigowego kierowcy mocno związanego z tą marką w latach 20. i 30. ubiegłego wieku.

bugatti-chiron-1

Co więcej - wiadomo już kiedy po raz pierwszy pokazane zostanie nowego superauto ze stajni Bugatti. Premiera Chirona odbędzie się na przyszłorocznych targach w Genewie, które odbędą się w dniach 3-13 marca.

bugatti-chiron-2

O następcy Veyrona mówi się już od dawna, a ostatnimi czasy coraz częściej wypływają szpiegowskie fotografie prototypów przechodzących testy. Spodziewać się możemy ulepszonej wersji znanego silnika W16, mocy około 1500 KM, podobnej wartości momentu obrotowego i skrzyni DSG. Ma się to przełożyć na sprint do setki w czasie 2,3 sekundy i prędkość maksymalną na poziomie 450 km/h.

Bugatti Vision Gran Turismo

Poza upolowanymi prototypami o wyglądzie Chirona mówi na razie nam najwięcej koncepcyjny Vision Gran Turismo, choć właśnie w kwestii designu pojawia się chyba najwięcej znaków zapytania, które będą sukcesywnie wyjaśniane.