Najlepszy prezent na 70 urodziny dla kobiety? Bugatti Chiron Super Sport, inspirowane 57 SC Atlantic

Nie wiemy co w przypadku tego egzemplarza jest lepsze: historia, która za nim stoi, czy jego kompletacja. Jedno jest pewne - to Bugatti Chiron Super Sport jest niesamowite i unikalne w każdym detalu.

Rzadko trafiają się nowe auta, które budzą w nas tyle emocji. To właśnie taki wyjątek - dawno nie widzieliśmy tak pięknie przygotowanego egzemplarza. Przed Wami Bugatti Chiron Super Sport, inspirowane jednym z niewielu egzemplarzy modelu 57 SC Atlantic. Czerpie z niego to co najlepsze i jednocześnie wyciąga najlepsze cechy stylistyki hipersamochodu z Molsheim.

Takie Bugatti Chiron Super Sport nie powstałoby, gdyby 20 lat wcześniej jego właścicielka nie zobaczyła dalekiego poprzednika

Cała historia swoje korzenie ma tak naprawdę w okolicach 2002-2003 roku. Wówczas to pewna dama zobaczyła wyjątkowy egzemplarz Bugatti 57 SC Atlantic. Mowa o samochodzie, którego zdjęcie zobaczycie poniżej.

Bugatti 57 SC Atlantic

Kolorystyka i stylistyka tego auta zapadła jej w pamięć na lata. Dwie dekady później mogła przekuć ten widok w nowego Chirona. Jej mąż postanowił zafundować jej taki samochód, do tego w wersji Super Sport, na 70 urodziny.

Mamy więc wiele fascynujących czynników. 70-letnia kupująca jeden z najszybszych hipersamochodów na świecie to jedna strona medalu. Ale to, jak udało się skompletować to auto, to zupełnie inna bajka.

Swoją wizję przedstawiła ludziom z Bugatti, a Ci wzięli się do pracy

Stopień poświęcenia dla każdego egzemplarza jest tutaj wyjątkowy. Zespół designerów opracowujących specyfikacje dla klientów, kierowany przez Jaschę Strauba, udał się do Bilbao. Tam w muzeum Guggenheima stał dokładnie ten egzemplarz, który dwadzieścia lat wcześniej zapadł w pamięć osobie zamawiającej Chirona.

Za pomocą specjalnego sprzętu udało się zapisać kolor lakieru, a następnie odtworzyć go w lakierni marki. Niebieski metaliczny odcień połączono tutaj z chromowanymi wstawkami. Te znalazły się na felgach, ale i na grillu, który specjalnie dal tego egzemplarza przeprojektowano. Efekt końcowy robi ogromne wrażenie.

Bugatti Chiron Super Sport 57 SC Atlantic

We wnętrzu postawiono na koniakową skórę, a w niektórych miejscach przemycono przeszycia nawiązujące do sylwetki modelu 57 SC Atlantic. W dolnej części tylnego spoilera znalazło się też specjalne malowanie z napisem One of One, podkreślające charakter tego samochodu.

Jest to więc przepiękny prezent na 70 urodziny - i zarazem przykład, że Chiron w odpowiedniej kolorystyce jest naprawdę zniewalającym samochodem, skutecznie opierającym się starzeniu.