Poniedziałkowa porcja cenników: Hyundai Kona N i Skoda Octavia Sportline

Do poniedziałkowego lunchu serwujemy Wam dwa cenniki - Hyundai Kona N został już wyceniony, a Skoda Octavia Sportline jest gotowa do debiutu w salonach.

Do poniedziałkowego lunchu serwujemy Wam cenniki dwóch samochodów. Pierwszy z nich budzi wiele emocji, drugi... cóż, chciałby, ale robi to tylko z nazwy. Mowa o Hyundaiu Konie N i Skodzie Octavii Sportline. Zobaczcie co oferują.

Hyundai Kona N kosztuje 169 900 zł

To jeszcze nieoficjalne informacje. Póki co do cennika dotarł portal Autokult, który jako pierwszy opublikował te informacje. Wyglądają one jednak wiarygodnie, a znając Hyundaia (wszak my z kolei wyskoczyliśmy jako pierwsi z cenami i20 N) dealerzy wszystko już wiedzą.

cenniki samochodów 2021

Za 169 900 zł dostajemy w Konie N wszystko. Dosłownie - Koreańczycy postawili na topową wersję oferującą 280 KM i automatyczną skrzynię biegów 8DCT. Na liście opcji są do tego dwa pakiety. Pierwszy, Sport, kosztuje 9 000 zł. Drugi, Luxury, wyceniono na 12 900 zł i zawiera wszystko to, co wspomniany Sport.

W ramach tego pierwszego pakietu dostajemy lepsze wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa, tapicerkę ze skóry i alcantary oraz wentylację i elektrykę siedzeń. W pakiecie Luxury dodatkowo debiutuje pełna skóra i okno dachowe. Tym samym Hyundai Kona N kosztuje o około 10 000 zł więcej od porównywalnego i30 N.

Pojawiły się też cenniki Skody Octavii Sportline

Czeski kompakt został "podrasowany" usportowioną wersją. Klienci bardzo lubią takie wcielenia, więc nie zdziwcie się, jeśli będzie to powszechny widok na drogach.

Ile kosztuje Skoda Octavia Sportline? 117 500 zł, a w tej cenie dostaniemy silnik 1.5 TSI 150 KM z manualną przekładnią i systemem odłączania cylindrów. Dorzucając "dychę bez pięciu stówek" wyjedziemy z salonu wersją e-Tec Mild Hybrid, wyposażoną w skrzynię DSG.

Ciekawą i wartą uwagi wersją jest 2.0 TSI 190 KM z napędem 4x4. Za taką Octavię zapłacimy 143 350 zł, co jest ciekawą i kuszącą ofertą - tym bardziej, że to najmocniejsze 4x4 z benzyną w tym modelu. Co ciekawe Sportline'a dostaniecie też z 200-konnym dieslem i napędem na cztery koła, czyli z wariantem dostępnym również w wydaniu RS.

cenniki samochodów 2021

Wersja kombi, w zależności od silnika, wymaga dopłaty w granicach 4 000 zł. To rozsądna kwota jak za znacznie większy kufer i lepszą praktyczność.