Prognozy cen paliw: 26 września - 2 października 2022. Uwaga, ceny idą w dół

Ceny paliw po raz kolejny idą lekko w dół. W tym tygodniu popularna 95-ka może zbliżyć się do granicy 6,10 złotych za litr. Mniej szczęśliwi będą właściciele aut z silnikami wysokoprężnymi.

Ceny paliw niezmiennie utrzymują się na dość wysokim poziomie. Po lekkim spadku w ostatnim tygodniu zauważalna jest wyraźna tendencja wzrostu cen, zwłaszcza w przypadku oleju napędowego. E-Petrol podało prognozy na najbliższy tydzień. Sprawdzamy jak one wyglądają.

Ceny paliw w najbliższym tygodniu. 95-ka zbliży się do granicy 6,15 zł za litr

Według estymacji podanych przed weekendem, średnia cena paliwa 95 wahać się będzie w granicach 6,19-6,32 zł za litr. Jest to więc wyraźna podwyżka nawet o kilkadziesiąt groszy. Na wielu stacjach w Warszawie średnie ceny tego paliwa wahają się w granicach 6,28-6,40 zł za litr.

Za paliwo 98 zapłacimy od 6,99 do 7,12 zł za litr. Tutaj więc dużego spadku poniżej granicy 6 złotych niestety nie uświadczymy.

ceny paliw warszawa

Ceny paliw - olej napędowy znowu powyżej siedmiu złotych

Przez kilka dni na niektórych stacjach mogliśmy zobaczyć ceny oleju napędowego utrzymujące się poniżej 7 złotych za litr. Niestety w najbliższym czasie czeka nas kolejna podwyżka. W tym tygodniu estymowane średnie ceny "diesla" to 7,07-7,19 zł za litr.

Wszystko wskazuje też na to, że kolejne tygodnie przyniosą podwyżki cen. Ulgi dla portfela nie można się więc spodziewać.

Ceny LPG pozostają na tym samym poziomie

Najwięcej powodów do radości mają osoby, które użytkują samochody zasilane LPG. Cena tego paliwa nie uległa wielkiej zmianie. W najbliższym tygodniu wahać się będzie w granicach od 3,02 do 3,10 zł za litr.