Chcesz nową Suprę? Pospiesz się - tylko 900 aut trafi do Europy

Nowa Toyota Supra z pewnością będzie kusiła wiele osób. Nie wszyscy będą jednak mieli możliwość zakupu tego samochodu - w Europie będzie oferowana w limitowanej liczbie egzemplarzy.

Toyota mówi wprost - popyt jest duży, a możliwości produkcyjne są ograniczone. Z tego powodu w pierwszym roku do Europy trafi tylko 900 egzemplarzy tego samochodu. Wszystko ze względu na fakt, że auto zjeżdżać będzie z tej samej linii produkcyjnej co BMW Z4. Produkcja Toyoty GR Supry zlokalizowana jest w zakładach Magna Steyer w austriackim Graz. 

Co ciekawe Ci, którym nie uda się zakupić samochodu, w ramach oczekiwania będą uczestniczyć w specjalnym programie, który ma zrekompensować "straty" poniesione zdecydowanie późniejszym odbiorem samochodu. Toyota jeszcze nie chwali się szczegółami, ale zapewne chodzi o testy na torze bądź inne korzyści, które pozytywnie wpłyną na klientów.

Na początku produkcji Toyota zaoferuje także 90 egzemplarzy specjalnej wersji Supra A90 Edition. Będzie ona oferowała topowe wyposażenie, zaś każdy samochód zyska swój unikalny numer seryjny.

Przypomnijmy - nowa Toyota GR Supra (od Gazoo Racing) początkowo będzie oferowana z jednostką 3.0 R6, pochodzącą z BMW. Jej moc to 340 KM i 500 Nm, co zapewnia sprint do setki w 4,3 sekundy. Moc przekazywana jest na tylne koła za pośrednictwem 8-biegowej automatycznej skrzyni biegów. Choć w zasadzie wszystkie podzespoły pochodzą od BMW, to Japończycy podkreślają, że auto będzie diametralnie różniło się od bratniego modelu Z4.

Pierwsze egzemplarze Toyoty Supry pojawią się w naszym kraju w połowie roku. Cena? Wersja 3.0 będzie kosztowała około 270 000-300 000 zł. W przyszłym roku pojawi się też słabszy wariant z czterocylindrową jednostką 2.0 w dwóch wersjach - 197 i 258 KM. Spodziewamy się, że w tym przypadku cena będzie startowała z poziomu ok. 200 000 zł.