Cichociemna wersja. Jaguar prezentuje model XE SV Project 8 Touring

Torowa maszyna w drogowym wydaniu. Do tego tak cichociemna, że z daleka możesz nie zauważyć tego unikalnego modelu.

Jaguar XE SV Project 8 to spełnienie marzeń wielu "benzynogłowych". Limuzyna klasy średniej z segmentu premium, do której szaleńcy zapakowali 5-litrowe V8 oraz torowe zawieszenie. W kabinie znajdziemy z kolei dwa kubełkowe fotele oraz klatkę bezpieczeństwa. Poza tym wyposażenie jest kompletne, czyli nikt nie będzie narzekał na niski komfort podróżowania.

Sercem Jaguara XE SV Project 8 jest jednostka 5.0 V8 z doładowaniem, generująca szalone 600 KM. Pozwala to na przyspieszenie do 100 km/h w 3,6 sekundy oraz na osiągnięcie 300 km/h. Wersja Touring, jeśli chodzi o topową prędkością, jest nieco wolniejsza od odmiany "ze skrzydłem" - o 20 km/h. Łagodniejsza stylistyka tylnej części nadwozia wymusiła też przeprojektowanie aerodynamiki, tak aby siła docisku była odpowiednio duża.

Jaguar XE SV Project 8 Touring

Wersja Touring będzie prawdziwym rarytasem - powstanie zaledwie 15 egzemplarzy. Do wyboru są cztery odcienie - Valencia Orange, Velocity Blue, Corris Grey Satin i British Racing Green. Jeśli już chcecie kupić ten samochód, to nie tylko się pospieszcie, ale wybierzcie właściwie i zdecydujcie się na kultowy zielony odcień.