Citroen C4 na rok 2015

Halo! Czy są na sali fani francuskiej motoryzacji? Z pewnością tak. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, mamy informację o modernizacji dobrze znanego modelu, jakim jest Citroen C4. Co się zmieni?

Francuski kompakt pojawił się na rynku w roku 2010 i od tamtej pory został sprzedany w liczbie niespełna pół miliona egzemplarzy. W przyszłym roku (a ten już za chwilę) pojawi się jego wersja po liftingu.

Wygląd zewnętrzny Citroena C4 nie ulegnie drastycznym modyfikacjom. Zmiany obejmą przede wszystkim światła przednie i tylne. Z przodu zobaczymy bowiem reflektory ze światłami dziennymi w technologii LED, zaś z tyłu pojawią się światła z efektem 3D. Nowością będą także dwa nowe kolory lakieru dostępne w ofercie, Gris Galet i Gris Platinum, które rozszerzą paletę barw do 9 lakierów.

Modernizację czuć będzie wyraźniej natomiast wewnątrz pojazdu. Odmłodzony C4 zyska bowiem 7-calowy tablet, który w pewnym sensie przeniesie go do współczesności. Urządzenie będzie oferować raczej standardowe na dziś funkcje, jak chociażby dotykowa nawigacja, obsługa multimediów i telefonu czy obsługa ustawień parametrów auta. Dodatkowo w ofercie pojawi się opcja zdalnego dostępu i uruchamia pojazdu, a także systemy poprawiające bezpieczeństwo i komfort jazdy, takie jak: Inteligentna Kontrola Trakcji, wspomaganie ruszania pod górę, statyczne doświetlanie zakrętów, Alarm Niezamierzonego Przekroczenia Linii oraz system kontroli martwego pola.

Gama silnikowa francuskiego kompaktu po modernizacji obejmować będzie jednostki napędowe spełniające normę emisji spalin Euro 6. Wśród nich znajdą się 3-cylindrowe benzyniaki z rodziny PureTech oraz Diesle BlueHDi. Samochody będą mogły być dodatkowo wyposażone w system Stop&Start, opony o niskim oporze toczenia, a także nową, 6-biegową przekładnię automatyczną EAT6. Zgodnie z danymi producenta Citroen C4 w wersji BlueHDi 100 S&S BVM będzie zadowalał się średnio 3,3 litra paliwa na 100 przejechanych kilometrów. Brzmi nieźle, ale jak będzie faktycznie? Wszyscy dobrze wiemy, jak to bywa z danymi producenta.

I jak wrażenia? Kto jest ciekaw, jak będzie jeździć nowy C4?