Citroen HY ożywa na swoje 70 urodziny

Włoska firma karoseryjna FC Automobili postanowiła wskrzesić kultowego "blaszaka" - Citroena HY. Dostępny w limitowanej liczbie sztuk pakiet ma zmienić całkiem współczesnego Jumpera, w "neo retro" dostawczaka.

Wyprodukowany jakby z blachy falistej w przydomowym garażu dostawczy Citroen to już legenda samochodów użytkowych z Europy. Ma status niewiele gorszy niż volkswagenowski "ogórek" - dostarczał towary do połowy Francji i kilku innych krajów europejskich od 1947 roku (do 1981). W tym roku ma więc okrągłe urodziny i radzi sobie całkiem dziarsko. Faktem jest, że obecnie jeśli znajdziemy jeżdżące egzemplarze, to są kuchniami na kołach - food truckami, ale dzięki temu nie wyginęły.

FC Automobili Type H

Włoska firma FC Automobili postanowiła uczcić francuską "bagażówkę", budując specjalny bodykit... dla najnowszego Jumpera. Składający się z 20 elementów pakiet powoduje, że całkiem współczesny van staje się podobny do swojego "pradziadka". Pojawiają się tłoczone poszycia, przetłoczenia na drzwiach, a przede wszystkim, nowy przód z "nosem", pionową atrapą i wyłupiastymi okrągłymi lampami przednimi. Wygląda to naprawdę oryginalnie.

FC Automobili Type H

Powstający we Włoszech FC Automobili Type H 70th Anniversary bazuje na krótkim Jumperze z silnikami o mocach 110 i 160 KM. Dostępna będzie standardowa zabudowa, holownik, food truck i wóz campingowy. Jedyny problem to limitowana produkcja - ma powstać jedna sztuka na każdy rok od debiutu Citroena HY.