Citroen jedzie w Tour de Pologne, ale na czterech kołach

Citroen jedzie w Tour de Pologne. Oczywiście nie zobaczymy tam rowerów marki, a nowe modele, które będą wspierały ten wyścig kolarski.

W tym roku odbędzie się już 78 edycja kultowego wyścigu Tour de Pologne. Najlepsi kolarze świata po raz kolejny zmierzą się z topografią Polski. W tym roku start imprezy będzie miał miejsce 9 sierpnia w Lublinie, a finisz obędzie się 6 dni później w Krakowie. Cała trasa ma aż 1150 kilometrów, z czego najdłuższy jednodniowy odcinek liczy aż 226 km.

W tym roku to unikalne wydarzenie wspierać będzie francuska marka. Citroen przekazał oficjalnie aż 50 samochodów, które to będą wykorzystywane przez zarząd wyścigu. Wśród nich znalazło się miejsce na nowości - aż 32 z tych samochodów to nowe Citroeny C3 Aircross w odświeżonym wydaniu po liftingu. Takie auta idealnie sprawdzą się na wąskich drogach - nie zajmują dużo miejsca, a zarazem są wyjątkowo pakowne.

Tour de Pologne to wyścig z długą tradycją

Pierwsza edycja miała miejsce w 1928 roku, zaś od 1952 odbywają się regularnie co rok. To obecnie jedna z najbardziej prestiżowych imprez tego typu w Europie i na świecie, przyciągająca co roku setki kolarzy wraz z zespołami oraz tysiące fanów tego sportu. Z tym wydarzeniem niezmiennie kojarzy się także postać Czesława Langa, jednego z propagatorów tego sportu i organizatora Tour de Pologne.

Czesław Lang Tour de Pologne

Pierwszy etap tegorocznej edycji ruszy z placu Zamkowego w Lublinie już 9 sierpnia. Kolarze pognają stamtąd do Chełma, a do pokonania mają aż 216 kilometrów. Drugi dzień to trasa z Zamościa do Przemyśla (201 kilometrów), czyli z lubelszczyzny na Podkarpacie. Na trzeci dzień zaplanowano najtrudniejszy etap, z Sanoka do Rzeszowa (226 km), zaś czwartego dnia najkrótszy, bo liczący tylko 160 km (z Tarnowa do Bukowiny). Na dzień piąty przypada odcinek z Chochołowa do Bielska-Białej, zaś 14 sierpnia odbędą się przejazdy indywidualne na 19-kilometrowej trasie w Katowicach. Wydarzenie zakończy odcinek Zabrze-Kraków, liczący równo 145 km.

Tour de Pologne

Warto dodać, że przekazany przez Citroena model C3 Aircross w odświeżonym wydaniu właśnie debiutuje w salonach. Wersja po liftingu zyskała nowy front, zmodyfikowane wnętrze i odświeżoną paletę nowoczesnych i oszczędnych jednostek napędowych.