Coupe-SUV od Skody w 2017 roku!

Tak to zwykle bywa, że wiodące trendy najpierw są domeną producentów z wyższej półki, a później przejmowane są także przez marki osiągalne dla większej liczby klientów. Często wychodzą z tego naprawdę dobre projekty, dlatego szczególnie interesującą wiadomością jest fakt, że Skoda interesuje się skonstruowaniem auta w stylu Coupe-SUV.

Do tej pory tego typu auta kojarzyły nam się głównie z BMW - mowa rzecz jasna o X6, które to wszystko zapoczątkowało, oraz nieco mniejszym X4. Niedawno do bawarskiego koncernu dołączył Mercedes z GLE Coupe i planami stworzenia także kolejnych modeli tego typu. Swego czasu zastanawialiśmy się też jak mogłoby wyglądać takie auto od Volvo, a dziś możemy spróbować wyobrazić sobie nowego SUVa od Skody.

Skoda Coupe-Suv, fot. AutoExpress

Nowy model ma ukazać się w 2017 roku i póki co nie znamy zbyt wielu szczegółów na jego temat. Rozmiarowo ma ono być konkurentem dla aut pokroju BMW X4 i zapewne będzie prezentować podobną do niego sylwetkę z podniesionym nadwoziem i dynamicznie opadającą linią dachu. Wewnątrz spodziewać możemy się elementów znanych z innych modeli Skody, jak np. z Superba. Również silniki mogą być zapożyczone z tego auta, razem ze skrzynią DSG. Ciekawostką może być wersja plug-in hybrid.

Póki co nic nie jest w stu procentach potwierdzone, ale hipotetyczny model Skody możemy obejrzeć na pierwszych wizualizacjach.