Czas na nowego Nissana Juke'a. Będzie taki jak stary, tylko fajniejszy

Zasadniczo ten prosty tytuł doskonale opisuje nowego Nissana Juke'a. Samochód ten poznamy 3 września, jednak już teraz Japończycy się nim pochwalili.

Co prawda wciąż jest w formie zamaskowanego auta testowego, ale detale są już widoczne, a Nissan przy okazji podzielił się informacjami technicznymi. I jedno jest najważniejsze - forma, która przyciągnęła do marki tysiące klientów, pozostała niezmieniona. Bryłę zaostrzono, unowocześniono, ale zachowano charakterystyczny front i łagodnie opadający tył. Juke przy okazji nieco urósł - ma być przestronniejszy i wygodniejszy, co jest dobrą wiadomością.

Na pokładzie znajdziemy wiele nowoczesnych rozwiązań, począwszy od ledowego oświetlenia, przez system Pro Pilot, aż po wersję plug-in hybrid, która ma dołączyć w nieodległej przyszłości. Poza tym silniki są nam w zasadzie znane - na pewno znajdziemy tutaj jednostkę 1.3 DIG-T oraz słabszą 1.0 DIG-T. Moc? Topowy wariant zaoferuje póki co 150 KM, ale na mocniejsze wersje też będzie można liczyć.

Nissan podkreśla też, że nowy Juke będzie doskonale jeździć. Samochód ten ma być bowiem kierowany do świadomych klientów, oczekujących nie tylko ciekawego wizualnie pojazdu, ale także świetnie prowadzącej się maszyny. Miejmy tylko nadzieję, że kokpit nadąży za stylistą nadwozia i nie będzie nudnym odlewem z twardego plastiku.

Premiera - 3 września. Czekacie?