Czas na zmiany - Opel GT X Experimental Concept wizją przyszłości tej marki

Opel odżył i stanął na nogi. Czas więc pomyśleć o przyszłości, nowej stylistyce i kierunku zmian w marce.

Opel szykuje się do całkowitego odcięcia więzi z General Motors. Aktualne modele powstawały jeszcze przy częściowej współpracy z amerykańskim koncernem, co widać w wielu miejscach - logo GM znajdziemy na szeregu elementów. Z miesiąca na miesiąc udział elementów od GM jest coraz mniejszy, zaś niebawem ma całkowicie zniknąć. Od 2020 roku Opel chce podążać nową ścieżką, przyjmując nową stylistykę i nowe założenia.

Zapowiedzią zmian jest Opel GT X Experimental Concept. Niemcy nie pochwalili się nim "w pełni oficjalnie" - zaprezentowano jedynie kawałek przedniej części nadwozia, zaś całe auto zostanie pokazane pod koniec roku. Widać jednak, że Opel postawi na daleko idącą ewolucję. GT X Experimental przypomina nieco zaprezentowany w 2016 roku studyjny model GT. Nowy prototyp wyróżnia się jednak uproszczoną linią przodu oraz charakterystycznymi światłami - ich kształt również zaczerpnięto ze wspomnianego GT z 2016 roku.

Możemy się więc spodziewać, iż Niemcy pójdą w kierunku prostego i bardzo minimalistycznego designu, będącego przeciwieństwiem propozycji serwowanych przez Citroena, Peugeota czy DS-a. W ten sposób PSA będzie mogło zrealizować swoje założenia "wypełnienia" rynku - tam, gdzie francuskie marki sprzedają się przeciętnie do walki stanie Opel, zapewniając odpowiednie przychody do kasy koncernu.