Dacia Bigster jest już prawie gotowa. To będzie wielki hit

Weź sprawdzony model, powiększ go i dorzuć dwa dodatkowe siedzenia. To brzmi jak przepis na sukces - a Dacia Bigster będzie murowanym hitem. Oto co o niej wiemy.

  • Jeszcze w tym roku zadebiutuje Dacia Bigster
  • To duży SUV, który uzupełni ofertę marki

Ta marka odkryła świetny przepis na sukces. Najpierw zaczęli od ceny - za niewielkie pieniądze oferowano solidne samochody. Później uzupełniono to wszystko atrakcyjniejszym wyglądem i lepszym wyposażeniem. Teraz całość podniesiono na wyższy poziom, wciąż zachowując stosunkowo niskie ceny, zwłaszcza na tle konkurencji. Do tego rozszerzono gamę, wypełniając wiele nisz, w których brakowało budżetowych propozycji. Teraz czas na kolejne wyzwanie. Dacia Bigster będzie dużym SUV-em, stojącym na szczycie oferty marki. Paradoksalnie jednak nie mówimy tutaj o całkowicie nowym modelu.

Jak łatwo się domyślić, wybrano drogę budżetową. Nie oznacza to jednak złego kierunku rozwoju. Oto jak wygląda i co oferuje ten model.

Dacia Bigster 2025 - to Duster "na sterydach"

A dokładniej z dłuższym rozstawem osi. Tak naprawdę ten samochód nie jest żadną tajemnicą, gdyż Dacia oficjalnie zaprezentowała go podczas targów w Monachium w 2021 roku. To właśnie Bigster stał się punktem wyjścia dla stylistyki Dustera. Designerzy byli wierni pierwotnej koncepcji i jedynie "wygładzili ją" na potrzeby produkcyjnego modelu. N

Dacia Bigster - wymiary

Duster jest też nieco krótszy - mierzy 4,34 metra długości. Przewiduje się, że Bigster przekroczy 4,6 metra długości. Tak naprawdę jedyną metodą na rozróżnienie tych modeli będzie spojrzenie na profil, a dokładniej na rozstaw osi i długość tylnych drzwi. Te 30 centymetrów to gwarancja nie tylko wielkiego bagażnika, ale także potencjalnie dostępności wersji siedmioosobowej.

Dacia Bigster 2025

Dacia raczej nie obawia się kanibalizacji oferty. Jogger jest jednak modelem przeznaczonym dla nieco innego grona klientów. Do tego w jego przypadku mówimy o dużo niższych cenach - a to będzie największa różnica dla wielu osób.

Nowy Duster startuje od około 20 000 euro poza granicami Polski.Nasz krajowy cennik poznamy dopiero pod koniec tego miesiąca. Można więc śmiało założyć, że Bigster będzie o 5-8 tysięcy złotych droższy. Potencjalnie na rynek trafi też tylko z mocniejszymi silnikami. 100-konna wersja 1.0 może być tutaj zbyt słaba, choć jako budżetowa opcja ma szansę na debiut w ofercie.

Źródło: Facebook (wideo)