Dacia Duster jest jak Porsche 911. Tak jest, nie zmyślamy

Dacia Duster jest jak Porsche 911. Skąd takie stwierdzenie? Otóż padło ono z ust Milesa Nurnbergera, szefa stylistów marki. I ciężko jest się z nim nie zgodzić.

Miles Nurnberger dołączył do szeregów pracowników Dacii w ubiegłym roku i objął stanowisko szefa stylistów marki. Do pracy w rumuńskiej marce przeszedł z nietypowego miejsca, bo z Astona Martina. Dacia musi mieć magiczną moc przyciągania, gdyż zapewne wiele osób nie chciałoby tak radykalnie zmieniać miejsca pracy. Nurnberger jest jednak zachwycony nową firmą, a w jego opinii Dacia Duster jest jak Porsche 911. I naprawdę ciężko się z nim nie zgodzić.

Dacia Duster ma swój specyficzny urok

Pamiętacie moment, w którym pierwsza generacja tego auta weszła na rynek? W 2010 roku była ona naprawdę zaskakującym samochodem. Tani SUV, do tego dzielny w terenie i wcale nie taki brzydki. Ciężko było nie polubić rumuńskiego wynalazku.

Dacia Duster 2022

Przez lata konstrukcja tego samochodu ewoluowała, a druga generacja pokazuje, że Dacia dojrzewa. To kawał solidnego auta z szeregiem atrakcyjnych cech. Kluczowe jest jednak to, że zachowano w niej ten charakterystyczny wygląd, który przekonał do siebie wielu klientów.

W oczach Nurnbergera linia Dustera jest najmocniejszym atutem Dacii, ich "asem w rękawie". Uważa on, że ta sylwetka staje się na tyle rozpoznawalna, że można ją nazywać odpowiednikiem Porsche 911. Oczywiście chodzi tutaj o rolę auta dla całej marki. Pokazuje ona pewne cechy i nadaje kierunek rozwoju dla pozostałych modeli.

Dacia Duster 2022

Tych, przynajmniej póki co, nie ma zbyt wiele - obok Dustera w ofercie jest Logan i Sandero, a niebawem gamę uzupełni też kombi Jogger. To jednak tylko rozgrzewka, gdyż rumuńska marka jest gotowa na więcej.

Niebawem powinniśmy poznać produkcyjne wydanie SUV-a Bigster. To będzie większy kuzyn Dustera, dzielący z nim wiele cech wizualnych. To do tego odnosił się Nurnberger w swojej wypowiedzi.

Dacia Duster 2022

Możemy więc spodziewać się, że kolejne modele Dacii również będą czerpały garściami właśnie z Dustera. A to akurat dobry kierunek rozwoju - wszak model ten cieszy się ogromną popularnością. Teraz dodatkowo oferuje świetne silniki i fabryczne LPG. Napęd na cztery koła pozostał na swoim miejscu. Czego więcej można chcieć?