Pierwsza runda Dacia Duster Motrio Cup za nami. Debiutanci na szczycie

Szybkie odcinki, wietrzna pogoda i wyrównana rywalizacja – tak wyglądała pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych z perspektywy załóg Dacia Duster Motrio Cup. Zwycięzcami zostali debiutujący w pucharze – Bartłomiej Wajzer i Patryk Sudoł. 

Rozgrywana w pierwszy weekend kwietnia na poligonie w Drawsku Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie przywitała zawodników zimnem i wietrzną pogodą. W niedzielę zawodnicy dwa razy przejeżdżali poligonowy odcinek o długości 151 kilometrów. Tym razem była to dość szybka próba, jednak, jak zawsze w Drawsku, pełna dziur i podbić. 

Dacia Duster Motrio Cup - debiutanci królują!

Na starcie stanęło pięć pucharowych Dusterów najnowszej generacji. Najszybsi byli Bartłomiej Wajzer z Patrykiem Sudołem. Dla załogi był to pierwszy start w DDMC. Rok temu, z sukcesami rywalizowali w Dusterem w Pucharze Polski Samochodów Terenowych. Zwycięzcy na mecie podsumowali:

„Bardzo chciałbym podziękować organizatorom za zorganizowanie wymagającego nawigacyjnie odcinka testowego, który wyzwolił w nas dużo przemyśleń przed samym startem . Strategia na ten rajd była taka, aby pierwszy odcinek przejechać czujnie, a na drugim przyspieszyć . 

Doskonale przygotowany i serwisowany samochód przez Hołowczyc Racing pozwolił nam czerpać ogromną frajdę z jazdy. Były szybkie partie, były skoki, przejazd przez wodę, dużo piachu, kurzu i emocji, czyli wszystkiego czego można się po rajdach terenowych spodziewać . Cieszę się ze zwycięstwa w debiucie.”  - podsumowuje Bartek Wajzer. Pilot Bartka, Patryk Sudoł dodaje: „Organizatorzy stworzyli trudną i wymagającą nawigacyjne trasę. Łatwo było popełnić błąd i ominąć punkty kontrolne na trasie. Nie ustrzegliśmy się błędów ale były one drobne i mocno nie wpłynęły na nasz czas”.

Dacia Duster Motrio Cup

Drugie miejsce zajęli Maciej Bartłomiej Grabowski i Adam Binięda, na trzecim przyjechali Wojciech Musiał i Daniel Siatkowski. Za podium znaleźli się kolejni debiutanci w DDMC - Anna Gańczarek-Rał, pilotowana przez znanego z rajdów drogowych kierowcę Adama Srokę. Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow nie ukończyli rajdu z powodu uszkodzenia zawieszenia. Michał Lipski i Nikola Lipska, którzy startowali serwisowaną przez Hołowczyc Racing Dacia, w Pucharze Polski wygrali klasę S2. 

Columna Medica Baja Drawsko Pomorskie rozpoczęła już szósty sezon zmagań rajdowych Dusterów. Sprawdzona formuła pucharu i bezawaryjność budowanych przez Hołowczyc Racing Dustertów sprawiają, że cykl cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od kilku lat. Uczestnicy pucharu rywalizują również w grupie T2 walcząc o tytuły w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych. 

Kolejna runda to zaplanowany na 13-14 maja rajd Baja Borne Sulinowo.

Informacja prasowa