Dacia Jogger Hybrid dołącza do gamy modelu. Tania niestety nie będzie

Najmocniejsza i zarazem hybrydowa - Dacia Jogger Hybrid dołącza do gamy tego praktycznego kombi. Na niską cenę jednak nie ma co liczyć.

Budżetowa marka z Rumunii wchodzi w nową erę. Spring przetarł szlak do elektryfikacji, a teraz jego śladem podąża Dacia Jogger Hybrid. Praktyczne kombi zyskało nowy napęd, który charakteryzuje się wyższą mocą i niskim zużyciem paliwa. Co wiemy o tym aucie i ile będzie kosztowało?

Dacia Jogger Hybrid nie jest tania. Jej cena w Polsce zaskoczy

Póki co marka pochwaliła się cennikiem na rynek francuski. Tam Jogger Hybrid kosztuje wyjściowo 24 600 euro, co przy obecnym kursie tej waluty oznacza blisko 116 000 złotych. Warto jednak zaznaczyć, że w standardzie dostajemy tutaj nieco lepsze wyposażenie. Nowością są chociażby cyfrowe zegary, znane już z modeli Renault.

Sercem tego auta jest 140-konna hybryda, znana z Clio, Captura i z Arkany. To kombinacja jednostki 1.6, pracującej w cyklu Atkinsona. Generuje ona raptem 90 KM. Pozostałe konie przybywają wprost z dwóch silników elektrycznych. Moc na przednie koła trafia z kolei za pośrednictwem bardzo specyficznej skrzyni biegów, z czterema biegami dla silnika spalinowego i dwoma dla elektrycznego.

Dacia Jogger Hybrid cena

Energia magazynowana jest w małym akumulatorze o pojemności 1,2 kWh. To klasyczna hybryda szeregowa, co oznacza, że nie trzeba jej ładować z gniazdka. Mały akumulator sprawia też, że pojemność bagażnika nie uległa zmianie.

Dobrą informacją jest także to, że Dacia Jogger Hybrid dostępna będzie w wariancie 7-osobowym. Świetnie sprawdzi się on przy większych rodzinach, oraz jako taksówka.

Poza tym dużym plusem tego auta, poza większą mocą i automatyczną skrzynią biegów, jest zasięg. Na jednym tankowaniu przejedziemy 900 kilometrów. Dacia podkreśla, że ich hybryda w ruchu miejskim nawet przez 80 procent czasu porusza się na samym prądzie.

Dacia Jogger Hybrid - ile będzie kosztować w Polsce?

Oficjalny cennik powinien pojawić się już za kilkadziesiąt dni. Obstawiamy, że najtańszy wariant zostanie wyceniony na blisko 120 000 złotych. Nie liczylibyśmy raczej na dostępność tego auta w niższych wersjach wyposażeniowych.

Nowości w Joggerze? Zwróćcie uwagę na nowy logotyp marki i kolor Schiste Grey. Staje się on się wyróżnikiem całej marki i dostaniecie go niebawem w każdym modelu.