Nowa Dacia Sandero kosztuje minimum 39 000 zł. A Stepway 52 000 zł

Ceny idą w górę i Dacia Sandero nie będzie tutaj wyjątkiem. Nowy model podrożeje, ale wciąż będzie bardzo przystępną propozycją.

Co jak co, ale Dacia Sandero to prawdziwy fenomen. Poprzednia generacja nie wyglądała źle, ale czuć w niej było "budżetowy" klimat. Tymczasem nowy model nie tylko prezentuje się świetnie, ale także może być jedną z ciekawszych propozycji w swoim segmencie. Dlaczego? Pomińmy stylistykę - dostajemy tutaj dość przestronne wnętrze i dużo nowych rozwiązań, dotychczas niedostępnych w takich tanim aucie. Plastiki może i będą kiepskie w wielu miejscach, ale czy to się liczy? Dacia Duster jak widać jest hitem, a także nie można jej nazwać najlepiej wykończonym autem.

Dacia Sandero Nowa Dacia Sandero - CENA 2021

Dacia Sandero - CENA

No dobrze, przejdźmy więc do najważniejszego - ile będzie kosztować nowa generacja modelu Sandero? Obecne wcielenie startuje z poziomu 36 900 zł za bazowy wariant i 48 300 zł za model Stepway.

Póki co nie znamy jeszcze polskiego cennika, ale za to mamy dostęp do niemieckiego. Tam bazowy wariant wyceniono na 8490 euro, czyli niecałe 39 000 zł. Oznaczałoby to, że Sandero podrożeje o około 3 000 - 4 000 zł względem poprzednika. Warto jednak dodać, że w Niemczech gamę otwiera "absolutnie goła" wersja Access, która w Polsce jest zastąpiona nieco bogatszą odmianą Open. Trudno powiedzieć jak to będzie wyglądało w nowym modelu, ale raczej wariantu z czarnymi zderzakami nie ma się co spodziewać. Realnie więc możemy liczyć na kwotę w granicach 40 000 zł za gołe Sandero.

Dużo łatwiej jest za to porównać modele Stepway. Tutaj nowy model kosztuje 11 390 euro, czyli ponad 51 800 zł. A to wskazuje, że różnica na poziomie wspomnianych 3-4 tysięcy złotych jest realna i będzie miała odzwierciedlenie w polskiej ofercie.

A co z wyposażeniem?

Dacia Sandero Access w Niemczech oferuje całkiem sporo - od świateł do jazdy dziennej (LED), przez radio sterowane ze smartfona, asystenta hamowania awaryjnego czy system wyzwania pomocy. W modelu Stepway znajdziemy natomiast radio z DAB+, system multimedialny i przyciski sterujące na kierownicy.

Gamę Dacii Sandero otwiera bazowa jednostka 1.0 SCe o mocy 65 KM. W modelu Stepway dostajemy domyślnie wariant TCe o mocy 90 KM.