Dacia Sandero 2021. Wyczekiwany debiut nowej generacji

Dacia Sandero i Logan debiutują w nowym wcieleniu. Marka odsłania swoje karty i zdradza wygląd trzeciej generacji popularnych modeli.

Oto Dacia Sandero, Sandero Stepway i Logan trzeciej generacji. Rumuńska marka zdecydowała się ujawnić wygląd nowej rodziny modeli jeszcze przed oficjalną premierą, która zaplanowana jest na 29 września.

Dacia Sandero, Sandero Stepway i Logan – co się zmieniło?

Należąca do Renault marka postawiła na ewolucję sprawdzonego i cenionego języka stylistycznego. Nowe modele wyróżnia nowoczesny i dynamicznie narysowany front. Charakterystycznym elementem będą tutaj przednie lampy, w które wkomponowano światła do jazdy dziennej w kształcie litery Y. Wszystko to uzupełnia nieco bardziej sportowy projekt przedniego zderzaka.

Z tyłu znajdziemy natomiast węższe lampy z nową sygnaturą świetlną. Ta nawiązuje do wspomnianych już przednich świateł do jazdy dziennej.

Dacia nie pochwaliła się jeszcze zdjęciami wnętrza. Możemy spodziewać się jednak znacznie nowocześniejszej stylistyki. Nawiązywać ona będzie do większego i starszego brata, czyli modelu Duster. Centrum dowodzenia stanowić będzie centralnie umiejscowiony ekran systemu multimedialnego.

Nowe Dacie dostaną platformę z aktualnie oferowanych modeli Renault

Mowa o platformie CMF-B, na której bazuje Clio i Captur aktualnej generacji. Oznacza to nie tylko bardziej dopracowane zawieszenie, ale także możliwość zastosowania napędu hybrydowego i elektrycznego. Pod maską znajdziemy jednostki 1.0 SCe i 1.0 TCe o mocy od 75 do 100 KM. Nie zabraknie też diesla 1.5 Blue dCi.

Dacia Sandero i Logan otrzymają również szereg nowych systemów bezpieczeństwa. Wśród nich znajdziemy m.in. line assist i funkcję awaryjnego hamowania w sytuacji awaryjnej.