Daihatsu Hijet 2022 to dostawczak, który zaspokoiłby wiele potrzeb. Ma cudowne radio

Powiedzmy sobie szczerze - Daihatsu Hijet idealnie sprawdziłoby się w wielu biznesach prowadzonych w mieście. Lista zalet w tym aucie jest bardzo długa. Ba, to wybitnie przemyślana konstrukcja!

Niezmiennie uważam, że auta typu kei cars to najcudowniejszy wynalazek w historii motoryzacji. Owszem, do części się nie mieszczę przy moich gabarytach (ewentualnie wyglądam w nich idiotycznie), ale nie potrafię nie docenić ich uniwersalności i praktyczności. Są małe, zwrotne i oszczędne. A jako auta dostawcze, takie jak Daihatsu Hijet 2022, zaskakują swoją uniwersalnością.

Prawda jest taka, że Daihatsu Hijet to idealne rozwiązanie dla wielu biznesów prowadzonych w mieście

Spójrzcie na to auto.

Daihatsu Hijet 2022

Urocze, nieprawdaż? Do tego genialne pod kątem praktyczności - ma zaledwie 3395 mm długości i 1475 mm wysokości. Tym samym jest mniejszy od wielu najmniejszych samochodów na naszym rynku.

Japończycy mają talent do upychania wielu rzeczy na niewielkiej przestrzeni. I tak oto z auta mierzącego raptem 3,4 metra długości zrobiono praktycznego dostawczaka, który ma całkiem sporą przestrzeń ładunkową. Szczerze mówiąc zadowoliłaby ona wielu dostawców lub kurierów jeżdżących z mniejszymi paczkami. Mieszczą się tutaj nawet dwa pełnowymiarowe rowery. Cudowne, nieprawdaż?

Daihatsu Hijet 2022

A gdyby było Wam mało, to jest i wersja osobowa. Oferuje ona przyzwoitą ilość miejsca na tylnej kanapie i spory kufer.

W dostawczaku, jak na kei cara przystało, dostaniemy silnik o objętości skokowej wynoszącej 660 cm3. Generuje on 46 KM w wersji wolnossącej i 66 w wydaniu z turbodoładowaniem. Mocniejszy wariant jest jednak oferowany wyłącznie w osobowym wydaniu Atrai. Cała ta moc wędruje, uwaga uwaga, na tylne koła za pośrednictwem skrzyni CVT. Ale to nie wszystko - można mieć tutaj także napęd na obie osie.

Do tego w wyposażeniu jest "wszystko", czego potrzeba. Automat? Bardzo proszę. Klimatyzacja? Znajdzie się. Najlepsze jest jednak bazowe radio. To ponoć legendarna japońska konstrukcja, z powodzeniem stosowana przez wielu producentów takich samochodów. Otóż ma ona pokrętło, mały wyświetlacz, przełącznik stacji i wbudowany głośnik. Tak, ten mały wbudowany głośnik to jedyne źródło dźwięku.

Daihatsu Hijet 2022

Ale spokojnie, są też pełnoprawne multimedia - obsługujące Apple CarPlay i Android Auto. Te jednak znajdziemy tylko w wersji osobowej - Atrai.

Daihatsu Hijet 2022 występuje także w wersji Truck

Jest ona niewiele większa, za to posiada pełnoprawną pakę z tyłu. Dla małych firm budowlanych, wykonujących prace na osiedlach lub na cmentarzach, jest to rozwiązanie doskonałe.

Szczerze mówiąc mocno żałuję, że tego typu konstrukcje nie przyjęły się i nie znajdą zastosowania w Europie. Wiem, że w naszym kraju jest kilku orędowników kei carów (z pozdrowieniami dla Złomnika), aczkolwiek chętnie zobaczyłbym większą rzeszę fanów takich aut. Na co komu stary Transporter, skoro można mieć zwrotne i przydatne auto do pracy?