Dodge Charger SRT Hellcat Redeye - rodzinnie, 325 km/h

Mało Wam amerykańskich nowości? Proszę bardzo, oto rodzinny sedan, który osiąga 325 km/h. Dodge Charger SRT Hellcat Redeye ma 809 KM i dołącza do oferty.

W zasadzie mogliśmy się tego spodziewać. Challenger w "czerwonookiej" odmianie jest normalnie dostępny w ofercie. Teraz pojawia się Dodge Charger SRT Hellcat Redeye, który uzupełnia gamę sedana o topową jednostkę. Wg amerykanów, mają teraz najmocniejszego i najszybszego seryjnego sedana na świecie. I chyba mają trochę racji.

Dodge Charger SRT Hellcat Redeye

Charger SRT Redeye wyposażony jest w silnik Hellcat, czyli 6.2-litrowe V8 z potężnym kompresorem. Osiąga 809 KM i 958 niutonometrów. Napędzany na tylną oś sedan w poszerzonym nadwoziu Widebody rozpędza się do 100 km/h w około 3,5 sekundy, "ćwiartkę" łyka w 10,6 sekundy i rozpędza się do absurdalnych, jak na dzisiejsze czasy 325 km/h. Skrzynia manualna nie jest dostępna.

Z zewnątrz Dodge Charger SRT Hellcat Redeye wyróżnia się nową maską z (co podkreślone w materiałach prasowych) funkcjonalnymi wlotami powietrza i dwudziestocalowymi felgami w kolorze Carbon Black, z oponami 305/35R20.

Redeye ma też w wyposażeniu SRT Power Chiller, który chłodzi temperaturę w dolocie kierując tam powietrze z klimatyzacji. Dostał też system Race Cooldown, który pozwala na bezpieczne chłodzenie silnika "po wysiłku". Poza tym to "wypasiony" Charger - ze skórzanymi fotelami Laguna (ze srebrnymi przeszyciami), hamulcami Brembo i adaptacyjnym zawieszeniem. No i "Line Lockiem" do zostawiania tylnych opon na asfalcie.

Dodge Charger SRT Hellcat Redeye

Dealerzy Dodge czekają na jesień. Wtedy zaczną przyjmować zamówienia na Chargera Redeye.