VLF Force 1 to Dodge Viper w karbonowym przebraniu. Jeden z pięciu samochodów może być Wasz

Kiedyś był to Dodge Viper. VLF Force to jednak coś więcej - lekkie nadwozie zaprojektowane przez Hernika Fiskera tworzy całkowicie nowy charakter tego auta.

Blisko 8,5 litra objętości skokowej i 10 cylindrów w układzie V. Dodge Viper to szalone auto, które cały czas budzi ogromne emocje. Na sprzedaż trafiła jedna z najciekawszych wariacji na jego temat. To VLF Force 1, czyli dzieło Boba Lutza i Gilberta Villarreala, za wygląd którego odpowiadał Hernik Fisker. Amerykanie mieli tutaj prostą koncepcję - Vipera trzeba było ubrać w nowe nadwozie, znacznie efektowniejsze wizualnie.

Piękne felgi i font napisów rodem z tanich naklejek z allegro

Dodge Viper jako VLF Force 1 - Henrik Fisker wykonał świetną robotę

Udało mu się zaprojektować bardzo dobre auto, które prezentuje się nawet ciekawiej od ostatniej wariacji na temat Vipera. Całe nadwozie wykonano z włókna węglowego, dzięki czemu jego masa jest bardzo niska. Co więcej,. VLF Force 1 przeszedł też szereg innych modyfikacji.

Na przykład podrasowano jednostkę V10. Seryjny Dodge Viper okazuje się być zdecydowanie wolniejszy. Tutaj wyciśnięto aż 750 KM i 865 Nm momentu obrotowego. Przekłada się to na sprint do setki w 3,2 sekundy, a licznik zatrzymuje się na wartości 351 km/h.

Dodge Viper

Granatowy lakier, srebrne felgi

Ten Dodge Viper VLF Force 1 wyróżnia się dość ciekawą konfiguracją stylistyczną. Granatowy lakier Midnight Blue kontrastuje ze srebrnymi felgami i czerwonym wnętrzem. Elegancja spotkała się więc ze sportowym sznytem.

Sprzedawany przez Gooding & Company samochód to jeden z pięciu powstałych egzemplarzy. Przejechał on nieco ponad 2200 kilometrów i jest w idealnym stanie. Wycena? Zakłada się, że nowy nabywca zapłaci za ten samochód od 275 000 do 320 000 dolarów.