Donald Trump jeździł tym Phantomem. Teraz możesz i Ty

Nie od dzisiaj wiadomo, że Donald Trump lubi przepych i luksus. Przed prezydenturą często widywany był w luksusowych samochodach, takich jak chociażby Rolls-Royce Phantom. Teraz należące niegdyś do niego auto można kupić na aukcji Mecum.

Donald Trump raczej nie zapisze się jako ciepło wspominana postać, zarówno w historii USA jak i światowej. Z tego powodu okres prezydentury pozostawiamy fanom polityki - dzisiaj na celownik bierzemy samochody. Jak wiadomo Trump gustował w drogich rzeczach. Marmury i złoto to podstawowy budulec jego domów i mieszkań, a garaże pękały w szwach od ekskluzywnych samochodów. Teraz jeden z nich trafił na sprzedaż - to Rolls-Royce Phantom z 2010 roku.

Donald Trump

Wiadomo, że Donald Trump był pierwszym właścicielem tego auta

Na szczęście przy konfigurowaniu Phantoma nie kierował się podobnymi wytycznymi jak w przypadku projektowania własnych mieskzań. Ten egzemplarz jest wręcz wyjątkowo dystyngowany. Czarny lakier z brązowo-fioletową poświatą idelanie komponuje się z beżowym wnętrzem i efektownym drewnem. Do tego wyposażenie tego egzemplarza jest kompletne - włącznie z pakietem Starliner oraz szybą odzielającą pasażerów tylnej kanapy.

Mecum Auctions szaleje z ceną - estymacje dla tego auta wahają się w granicach 300-400 tysięcy dolarów. To oznacza, że ten Phantom będzie o około 150 000 dolarów droższy od "standardowego" egzemplarza, nawet z mniejszym przebiegiem. Cóż, "magia" pierwszego właściciela może uczynić cuda.

Donald Trump zostawił tutaj nawet małą pamiątkę

Jego podpis można znaleźć na instrukcji obsługi. Można więc obstawiać, że samochód sprzedano jeszcze przed jego prezydenturą, a potencjalny nabywca lub pośrednik poprosił o autograf na instrukcji obsługi, tak aby zwiększyć wartość auta.

Poza podpisem Trump dorzucił, że "uwielbiał to auto". Cieszymy się więc jego szczęściem.

Donald Trump miał wiele drogich i ciekawych aut

Szczegółowego ilostanu jego garaży nie znamy, ale kilka samochodów regularnie pokazywał na fotografiach. To między innymi stary Rolls-Royce czy legendarne już Lamborghini Diablo VT Roadster, z którym chętnie się fotografował.

Ten ostatni samochód także był licytowany - choć już 4 lata temu. To unikalne auto, gdyż jedyne wykończone lakierem Le Mans Blue. Donald Trump kupił to Lamborghini w 1997 roku, gdzieś pomiędzy drugą a trzecią deklaracją bankructwa. No cóż, bywa. To Diablo sprzedane zostało za ponad 460 000 dolarów, co można śmiało uznać za szaloną cenę - jak widać ktoś był mocno napalony na auto, którym podróżował biznesmen-celeberyta.