DS 3 Ines de la Fressange Paris - Pozdrowienia z Paryża

Francuska marka premium? Ależ tak! Mowa o wyrosłej z Citroena marce DS. Samo wydzielenie bardziej prestiżowych samochodów pod osobną marką to jednak nic. DS zapowiedział edycję limitowaną swojego auta.

DS 3 Ines de la Fressange Paris będzie samochodowym odbiciem tego, co kojarzone jest z Paryżem. Będzie to francuski samochód luksusowy, pełen stylu i typowego dla Francuzów komfortu. Koncept edycji limitowanej swój debiut miał podczas ostatniego salonu samochodowego, nie gdzie indziej, jak w Paryżu.

Specjalna wersja DS 3 różni się od swojego "zwyczajnego" pierwowzoru większą dbałością o detale, a także jakością wykończenia. Twórcy skupili się na odpowiednim dobraniu kolorów oraz materiałów, które można znaleźć wewnątrz pojazdu. Wersja Ines de la Fressange Paris została pomalowana na niebiesko, zaś jej dach został pokryty czarnym lakierem. Na tle całego auta szczególnie wyróżniają się lusterka boczne, które pokryte zostały czerwonym lakierem Rouge Ines. Z przodu auta znalazły się ponadto nowe reflektory, wykonane w technologii Xenon Full LED.

Wnętrze limitowanej wersji modelu DS 3 nawiązuje kolorystyką do drobnego akcentu czerwieni na lusterkach. Deska rozdzielcza bowiem także została wykończona w kolorze Rouge Ines. Zmieniono też zagłówki przednich foteli.

DS 3 Ines de la Fressange Paris dostępny jest z tym samym wyposażeniem, co jego pierwowzór. Podobnie zmiany nie zaszły w gamie dostępnych silników. Cena auta zaczyna się od 23 950 euro, czyli nieco ponad 100 000 złotych. Edycja limitowana paryskiej wizytówki dostępna jest także w wersji cabrio.