Louvre w DS 7 Crossback, DS 7 Crossback w Luwrze. Francuzi stawiają na sztukę

To najprawdopodobniej pierwsza w historii wersja auta, która inspirowana jest muzeum. Poznajcie DS 7 Crossback w ekscentrycznej wersji Louvre.

A więc tak - DS 7 Crossback nie stanęło w Luwrze. Francuzi uznali jednak, że ich kultowe muzeum to doskonała inspiracja dla nowej limitowanej wersji. Jak wiecie aspiracje marki są wysokie, tak więc i standard tego samochodu musiał być z najwyższej półki.

DS 7 Crossback

DS 7 Crossback i Luwr łączy całkiem sporo

Od 2015 roku marka ta wspiera najpopularniejsze muzeum świata. I co jak co, ale jest to strzał w dziesiątkę. Awangardowa francuska marka idealnie pasuje do wizerunku tego klasycznego pałacu, którego architekturę przełamuje efektowna szklana piramida. Nadwozie może być wykończone jednym z wybranych odcieni: Ink Blue, Pearl Crystal, Perla Nera Black i Platinum Grey.

A czym wyróżnia się "Louvre" w DS-ie? Wariant ten, poza emblematami, zyskał czarne błyszczące obramowania szyb. Na lusterkach pojawił się z kolei wzór nawiązujący do wspomnianej piramidy - znajdziemy go także w środku, gdzie stworzono specjalną trójwymiarową strukturę poszczególnych elementów ozdobnych.

Kabinę w dużej mierze obszyto skórą Nappa - czarną, oraz unikalnie przecieraną w odcieniu Black Basalt.

Galeria sztuki na kołach

Uruchamiając system multimedialny z 12-calowym ekranem zauważymy obrazy znane z Luwru. Wgrano tutaj 182 cyfrowe zdjęcia największych dzieł sztuki, a każde z nich posiada osobny podcast, który opowiada historię powstania wspomnianego dzieła.

Nabywcy tego auta zyskają też kartę dostępu do muzeum. Będą oni mogli odwiedzać stałą wystawę za darmo i dowolną ilość razy.

Silniki? DS 7 Crossback dostępne jest tutaj z dwoma hybrydami (300-konną i 225-konną), dwoma benzynami (225 i 180 KM) oraz z dieslem 180 KM.