Poznaj nieznane. EV Experience 24-25 czerwca na Torze Modlin

Samochody elektryczne dla wielu osób to wciąż "terra incognita". Teraz będzie idealna okazja, aby je lepiej poznać - EV Experience na Torze Modlin daje taką szansę. Oto co warto wiedzieć o tym wydarzeniu.

EV Experience na Torze Modlin to unikalna szansa spotkania setek aut elektrycznych w jednym miejscu. Co więcej, większość z nich będzie można sprawdzić. Jest to więc idealna okazja dla osób, które chciałyby poznać na własnej skórze możliwości takich pojazdów.

Co zobaczycie na EV Experience na Torze Modlin?

Przede wszystkim na terenie całego obiektu pojawią się konkretne strefy, w których będzie można poznać różne aspekty aut elektrycznych. Mowa tutaj o właściwościach jezdnych, osiągach i rozwiązaniach, których próżno szukać w samochodach spalinowych.

Jednocześnie świetna infrastruktura Toru Modlin umożliwia organizację wykładów i paneli dyskusyjnych. Podczas nich goście zyskają szansę poznania i zrozumienia elektromobilności od kuchni.

EV Experience Modlin EV Experience Modlin

Gratką dla uczestników czerwcowego eventu będzie także puchar „EV Klub Polska CUP”. Chętni będą mogli wziąć udział w indywidualnym przejeździe, pokonując dwa okrążenia sportowo-treningowego toru w jak najkrótszym czasie. Z kolei na padoku Toru Modlin przygotowane będą dla gości urządzenia wpisujące się w modny trend mikromobilności, czyli e-skutery, e-hulajnogi oraz e-rowery.

EV Experience na Torze Modlin przyciągnie także właścicieli aut na prąd

25 czerwca odbędzie się również II Zlot EV Klub Polska, największej społeczności użytkowników EV, która podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z uczestnikami wydarzenia.

"Nasz klub liczy niemal 3000 członków. Część klubowiczów pojawi się w Modlinie w ramach największego e-motoryzacyjnego show w tej części Europy Środkowo-Wschodniej. Podobnie jak podczas ubiegłorocznej edycji, chcemy zgromadzić rekordową liczbę elektrycznych samochodów w jednym miejscu. Nie chodzi nam tylko o same liczby, bo możliwość korzystania z toru, da kierowcom niepowtarzalną szansę sprawdzenia swoich aut i własnych umiejętności w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach" – podkreśla Łukasz Lewandowski, koordynator Fundacji EV Klub Polska.

Organizatorami EV Experience są: Fundacja EV klub Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych (PSPA), a partnerem tytularnym wydarzenia jest LG Energy Solution Wrocław.

Wydarzenie odbędzie się w 25 czerwca 2022 r. na Torze Modlin – zlokalizowanym w Nowym Dworze Mazowieckim (ok. 40 km od Warszawy). Na oficjalnych profilach Facebook, Instagram i LinkedIn można na bieżąco śledzić najważniejsze informacje o wydarzeniu.