FCA sprzedaje lekko używane Alfy Romeo 8C w wersji Coupe i Spider

Unikalne auto z rąk takiego właściciela to łakomy kąsek dla kolekcjonerów.

FCA Heritage wystawiło na sprzedaż dwa egzemplarze Alfy Romeo 8C - Coupe i Spider. Obydwa należą do koncernu i były elementem kolekcji Heritage, zbierającej wszystkie najważniejsze i najciekawsze auta tego koncernu. Obydwie Alfy Romeo 8C mają bardzo niski przebieg, a przed sprzedażą przeszły proces lekkiego odnowienia mechanicznego i wizualnego, dzięki czemu prezentują się jak fabrycznie nowe auta.

Alfa Romeo 8C produkowana była w latach 2007-2010 na bazie Maserati GranTurismo. Pod maską tego auta instalowano wolnossący silnik 4.7 V8, który generował 450 KM. Dzięki układowi Transaxle (silnik z przodu, skrzynia z tyłu) rozkład masy w tym samochodzie był idealny, co zapewniało fenomenalne właściwości jezdne. Alfa Romeo (a w zasadzie Maserati w Modenie) wyprodukowały 500 sztuk wersji Coupe i 500 Spiderów.

Ceny aut z kolekcji FCA nie są znane, jednak nie można liczyć na niskie kwoty. Wartość tego modelu cały czas idzie w górę, a kolekcjonerzy są skorzy wykładać znacznie wyższe sumy na ten samochód. Średnie ceny zadbanych egzemplarzy wahają się w granicach od 1 000 000 do nawet 2 000 000 zł za najlepiej utrzymane auta. Można więc śmiało przyjąć, że FCA wyceni swoje auta raczej w okolicach górnej wartości.