Znany projektant Apple "zaprojektuje luksus" w Ferrari. Ale nikt nie wie o co chodzi

Jonathan Ive i Marc Newson, właściciele firmy LoveFrom, podpisali wieloletni kontrakt z Ferrari. Co będą projektować? To zagadka - tego nie wie jeszcze nikt poza samymi zainteresowanymi i zarządem marki.

Dla geeków Jonathan Ive jest doskonale znaną postacią. To on nadał kształt wszystkim przebojowym produktom Apple, a także stworzył "przełomowy" wygląd oprogramowania iOS 7. Od tamtej pory "jabłko" kroczy wytyczoną przez niego ścieżką, nie bawiąc się w dalsze eksperymenty. Ive jednak wybrał własną drogę i odszedł z firmy z Cupertino, aby skupić się na innych projektach. Wraz z Marciem Newsonem, znanym projektantem przemysłowym, utworzył firmę LoveFrom. Zaangażowało się w nią wielu byłych już pracowników Apple, aczkolwiek LoveFrom ukrywa się przed błyskiem fleszy. Ta spółka nie ma nawet własnej strony internetowej, nie chwali się swoimi dziełami i nie podaje dokładnej liczby pracowników. Wiadomo jednak, że w portfolio ma już potężnego klienta - Ferrari.

Co Jonathan Ive i Marc Newson zrobią dla Ferrari?

To jest doskonałe pytanie, bo nikt nie zna odpowiedzi na to pytanie. Być może nawet samo Ferrari jeszcze do końca nie wie, czego chce od tych znanych projektantów. Podpisana pomiędzy LoveFrom a marką z Maranello umowa ma obowiązywać wiele lat, a jej głównym założeniem jest stworzenie "biznesu luksusu".

Ferrari Jonathan Ive

Wszystko wskazuje na produkty powiązane z marką, aczkolwiek i to nie jest pewne. Nieoficjalne pogłoski głoszą, że Ive i Newson mogą być mocno zaangażowani w stworzenie pierwszego elektrycznego Ferrari. Takie teorie warto jednak traktować z odpowiednią rezerwą.

Zarówno Ive jak i Newson doskonale rozumieją przemysł, w którym łączy się transport i stawianie "kierowcy i pasażera" na pierwszym miejscu. Newson odpowiadał między innymi za kabiny Business Suite i First Class w topowych samolotach, zaś Ive ma dość ciekawą kolekcję samochodów. W swoim garażu trzyma Aston Martina Vanquisha, Bentleya Brooklandsa i Mulsanne, oraz Rolls-Royce'a Silver Cloud. Widać, że bliżej mu więc do brytyjskiego stylu i szyku, aczkolwiek w odlotowych włoskich klimatach też się odnajdzie.

Sama umowa zakłada także projektowanie dóbr dla koncernu Exor, czyli udziałowca Ferrari, firmy należącej do rodziny Agnellich/Elkannów. Dokąd więc zabrnie ta współpraca i co będzie jej efektem? Tego dowiemy się zapewne w najbliższych latach.

Ferrari to drugi duży klient firmy LoveFrom. Jako pierwsza zwróciła na ten duet uwagę firma AirBnb.