Wiecie gdzie jest najlepszy salon Ferrari na świecie? Otóż w Katowicach

Nie w Dubaju, USA czy w Wielkiej Brytanii. Nie jest to też Azja. Najlepszy salon Ferrari znajduje się w Katowicach. Zaskoczeni?

Niemal dokładnie 10 lat temu w Katowicach otworzył się salon Ferrari. Był to drugi showroom tej marki - pierwszy istniał nieco dłużej w Warszawie i był zlokalizowany przez Rondzie de Gaulle'a. Grupa Pietrzak, posiadająca ogromne doświadczenie w prowadzeniu punktów dealerskich, postawiła odważny krok w świecie luksusu, poprzedzony bardzo intensywnymi przygotowaniami.

I to była prawdopodobnie ich najlepsza decyzja. Niemal 10 lat później salon Ferrari Katowice zyskał nagrodę Ferrari Showroom of the Year, przyznawaną najlepszym dealerom tej marki. A to ogromny zaszczyt, gdyż konkurencja jest naprawdę potężna.

Katowice wygrywają z Dubajem, USA i Wielką Brytanią. Polski salon Ferrari oferuje najwyższy standard obsługi

W Maranello ocenia się kluczowe czynniki, które wpływają na zadowolenie klientów. Te w przypadku showroomu w Katowicach okazały się być lepsze, niż u innych dealerów. A mówimy tutaj o punktach w takich miejscach jak Kalifornia, Miami, Londyn czy w punktach Ferrari na Bliskim Wschodzie.

salon Ferrari Katowice salon Ferrari Katowice

To pokazuje, jak dużo pracy wykonał polski zespół. Nagroda "Testarossa Award" to pięknie zabudowany silnik V12. Oczywiście pojawi się w kluczowym miejscu w salonie w Katowicach.

Grupa Pietrzak nie zatrzymała się na Ferrari

Włoska marka była ich pierwszym krokiem w stronę wprowadzenia na polski rynek wybitnych marek premium. W tym samym budynku zamówimy także auta Pagani, Koenigsegga i Bugatti. W budynku obok zagościło z kolei Alpine, ze swoim pierwszym i jedynym na tę chwilę w Polsce punktem dealerskim.

Nie można też zapomnieć o Maserati, dzielącym budynek z Ferrari. Nacisk na najwybitniejsze marki premium jest więc tutaj widoczny gołym okiem. Zresztą sam fakt, że firma prowadzona przez rodzinę Pietrzak została wybrana do prowadzenia sprzedaży wyżej wymienionych marek w Polsce, jest oznaką zaufania i doświadczenia tej firmy.

salon Ferrari Katowice

Plany na przyszłość są tutaj bardzo ambitne

Grupa Pietrzak jest także odpowiedzialna za warszawski salon marki. Docelowo na terenie przy ulicy Wirażowej mają pojawić się kolejne obiekty związane z innymi markami samochodowymi. To samo tyczy się Katowic. Przykładowo Bugatti dostanie osobny showroom, spełniający wymagania manufaktury z Molsheim.

Zdjęcia: Ferrari Katowice