Fiat 500X Black Tie - Dżins, kaszmir i drewniane klamki

Podczas 85. Salonu Samochodowego w Genewie zobaczyliśmy zarówno wiele samochodów koncepcyjnych, jak i nowych modeli produkcyjnych. Fiat pokazał także nowe auto pokazowe na bazie swojego crossovera. 500X Black Tie powstał we współpracy z Garage Italia Customs.

Samochód łączyć ma w sobie cechy Fiata 500X z włoskim stylem i indywidualnością. Zamysłem projektantów z Garage Italia Customs było pokazanie wyjątkowego produktu, który został uszyty na miarę klienta. Jest to pokaz możliwości stylistycznych, które dadzą klientowi możliwość nabycia jedynego w swoim rodzaju pojazdu.

Black Tie to też nowe rozwiązania. Nadwozie bowiem wykonano techniką wrap-paint, która prócz tradycyjnego lakieru zawiera chromowaną powłokę. Powstały efekt określany jest przez producenta mianem „efektu jodełki”. A dodatki? Belki bazowe na dachu oraz lakierowane klamki z litego drewna powinny ucieszyć bardziej wymagających klientów.

Wewnątrz też zastosowano nietypowe dla branży motoryzacyjnej rozwiązania. Podsufitka i górna część słupków zostały wykonane z czarnego dżinsu, zaś daszki przeciwsłoneczne pokryte zostały kaszmirem ze skórzanymi lamówkami. Klamki oraz lampy sufitowe zyskały barwę matowej czerni. Dolne części słupków z kolei, podobnie jak listwy progowe i maty antypoślizgowe, wykonane zostały przy użyciu czarnej alcantary.

Również fotele wykonano z tych nietypowych materiałów. Ich zewnętrzne poszycie zdobi dżins, a same siedziska pokryte zostały kaszmirem, ze skórzaną lamówką i ściegami w kolorze lodu. Ma to tworzyć ponownie „efekt jodełki” dla zachowania jednolitego stylu.

Na desce rozdzielczej też znalazły się dżins i kaszmir, ale także alcantara. Dodatkowo sporo elementów, jak choćby listwy drzwi przednich, czy konsola centralna, zostało wykonanych przy wykorzystaniu litego drewna, podobnie jak klamki na zewnątrz auta.

Fiat 500X Black Tie pokazuje zatem, że wymagający klient nie musi od razu udawać się do salonów niezwykle prestiżowych marek. Może on bowiem kupić pozornie zwyczajny samochód, ażeby fachowcy zrobili z niego coś niezwykłego, jedynego w swoim rodzaju.