Fiat Fullback - Włoch o japońskich genach

Salony Samochodowe to za każdym razem małe święto fanów motoryzacji. Odkrywają bowiem nowe perełki tego wspaniałego świata. Ostatnim tego typu wydarzeniem był Salon w Dubaju, na którym wśród wielu nowości pojawił się pierwszy pickup w gamie Fiata - model Fullback.

Fiat Fullback to pickup cechujący się średnią ładownością, którego w sprzedaży ujrzymy już w przyszłym roku w salonach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Będzie to bliski kuzyn Mitsubishi L200, jako iż włosi współpracowali przy jego projektowaniu razem z japońskim producentem. Jednocześnie będzie to uzupełnienie oferty marki Fiat Professional o kolejny model samochodu użytkowego.

Jak zapewniają nas przedstawiciele Fiata, model Fullback będzie cieszył się takimi cechami jak solidność i niezawodność. Trzeba jednak podejść do tych słów z pewną rozwagą, gdyż za każdym razem, gdy na rynku pojawia się nowy pickup słyszymy dokładnie te same wyrażenia. Nie są to bowiem wyróżniki na tle konkurencji, tylko absolutna konieczność i wymóg, bez spełnienia którego samochody w tym segmencie skazane są na porażkę. Uspokajać może natomiast fakt wspólnych genów z Mitsubishi L200, które jest modelem dobrze znanym na rynku.

Fiat-Fullback-2016-2

Żeby sprostać niemałej konkurencji na rynku pickupów Fiat postanowił postawić na różnorodność - dając klientom dokładnie to, czego będą oczekiwali. W pełnej ofercie znaleźć się mają cztery wersje nadwozia - pojedyncza kabina, kabina przedłużona, podwójna kabina oraz podwozie pod zabudowę. Do tego dojdą trzy poziomy wyposażenia, dzięki czemu auto będzie mogło służyć nie tylko jako „wół roboczy”, ale także jako pojazd do użytkowania na co dzień. Maksymalna ładowność zależna będzie od wybranego rodzaju nadwozia, przy czym w najlepszym wariancie wynosić będzie 1100 kilogramów.

Pod maską znajdziemy z kolei kilka ciekawych silników. Bliski Wschód oraz Afryka otrzymają silniki wysokoprężne o pojemności 2,5 litra, których moc będzie wynosiła od 110 do 178 koni mechanicznych, a także jednostkę benzynową o pojemności 2,4 litra oraz mocy 132 koni mechanicznych.

Fiat-Fullback-2016-4
Bardziej interesujące jest zapewne przedstawienie gamy silnikowej, która dostępna będzie na rynku europejskim. Pojawi się tutaj w pełni wykonany z aluminium turbodiesel o pojemności 2,4 litra, który zapewniać będzie 150 lub 180 koni mechanicznych. Będzie on współpracować z sześciostopniową skrzynią manualną, bądź pięciostopniowym automatem.

Ponadto auto będzie dostępne z napędem na tylną, bądź obie osie - we wszystkich krajach, w których będzie oferowany.

Nie pozostaje zatem nic innego jak czekać na maj przyszłego roku, kiedy to Fiat Fullback, włoski pickup o japońskich genach, zawita do salonów, a krótko potem z pewnością pojawi się na naszych drogach.