Fiat SUV 2024. Przyszłość marki jest wybitnie kanciasta

Pudełkowaty, przestronny, spalinowy i elektryczny. Fiat SUV 2024 będzie bez wątpienia jednym z najważniejszych dla marki modeli. Co o nim wiemy?

Dwie pieczenie na jednym ogniu to zawsze dobry biznes. Włosi doskonale wiedzą, że muszą zainwestować w nową gamę modelową. Fiat SUV 2024 zapełni dwie luki - w ofercie aut spalinowych i elektrycznych. Oto co o nim wiemy.

Fiat SUV 2024 - bezimienne auto w nowym stylu

Stellantis konsekwentnie inwestuje w swoje marki. Choć tych jest dużo, to jednak każda dostanie nowe modele. Przepisem na sukces jest unifikacja podzespołów - silników i platform. SUV Fiata będzie więc konstrukcją, którą doskonale znacie.

Wszystko wskazuje na to, że skorzysta on jeszcze z płyty wywodzącej się z koncernu PSA - e-CMP. Dzięki temu koszty produkcji i rozwoju zostaną wyraźnie ograniczone. W ten sposób auto będzie też dużo bardziej przystępne i zapełni niższą półkę w gamie Stellantis.

Pod maską znajdziemy więc silniki z rodziny PureTech, także wspierane systemem hybrydowym. Kluczową rolę zagra jednak wersja elektryczna. Dostanie ona całkowicie nowy akumulator. Zachowa on pojemność 50 kWh, aczkolwiek dzięki nowej konstrukcji silnika elektrycznego oraz poprawionemu oprogramowaniu wykaże się niższym zapotrzebowaniem na energię.

fiat suv 2024 fiat suv 2024

Nowy Fiat SUV 2024 będzie autem o typowo kompaktowych wymiarach. Przy długości na poziomie 4,5 metra wpisze się w środek stawki tego segmentu. Wszystko to dostaniemy w bardzo atrakcyjnym opakowaniu.

Informacje płynące z koncernu sugerują nawiązanie do stylistyki konceptu Centoventi. Prosty i bardzo minimalistyczny design może stać się wyróżnikiem marki. Dla Fiata może to być także przepustka do uzyskania dobrych wyników sprzedaży.

Włoska marka planuje powrót do czołówki, a dzięki możliwościom koncernu Stellantis staje się to bardzo prawdopodobne. Atutem ma być także wspomniana wcześniej cena. Przy tylu markach w jednym worku, Stellantis może rozkładać swoje produkty na różnych półkach, przypisując im odpowiednie metki z ceną. Fiat najprawdopodobniej zagospodaruje obszar najbardziej przystępny dla klientów - i to może być karta przetargowa marki.

Kiedy zobaczymy ten samochód?

Włosi szykują wielką ofensywę modelową. Prace nad nowym Fiatem już trwają, a premiera samochodu powinna mieć miejsce na początku 2024 roku. Wcześniej dostaniemy za to kilka innych ciekawostek z rodziny Stellantis - będzie to mały SUV Alfy Romeo, Jeepa (już zaprezentowany) i Lancii.

Źródło: Motor.es