Ford Bronco wjeżdża do Europy. Powtarzam: Ford Bronco wjeżdża do Europy

I jak tu się nie cieszyć, gdy Ford Bronco oficjalnie debiutuje w Europie? Amerykańska marka potwierdziła, że samochód ten trafi na Stary Kontynent - i to już niebawem.

Nowy Ford Bronco to prawdziwy powrót terenowej legendy marki. Amerykanie podeszli do tego projektu w doskonały sposób. Stylistyka nawiązująca do klasycznego pierwowzoru, solidne możliwości terenowe i mocne silniki to coś, co budzi pożądanie u wielu osób. Teraz wreszcie będziemy mogli doświadczyć tego wszystkiego na własnej skórze. Ford potwierdza, że Bronco trafi do Europy. Nareszcie!

Ford Bronco to prawdziwy GOAT

To określenie doskonale znane jest wszystkim pasjonatom F1 i często odnosi się do sformułowania "Greatest Of All Time". Ford też ma swój własny GOAT, choć jest to coś innego.

Otóż w przypadku Bronco mowa o "Goes Over Any Type (of Terrain)", co nie jest przesadą. Mamy tutaj bowiem do czynienia z solidnym samochodem terenowym, posiadającym doskonały napęd na cztery koła i szereg trybów jazdy, ułatwiających poruszanie się poza utwardzonymi szlakami. Są to ustawienia Normal, Eco, Sport i Slippery, G.O.A.T., oraz tryby off-road Mud/Ruts, Sand i Baja.

Ford Bronco 2023 Polska

Bronco jest dostępny z dwubiegową elektroniczną skrzynią rozdzielczą lub dwubiegową elektromechaniczną skrzynią rozdzielczą z trybem automatycznym, pozwalającym na płynne przełączanie systemu między napędem na dwa i cztery koła w zależności od warunków. Blokada tylnego mechanizmu różnicowego jest wyposażeniem standardowym, natomiast w wyposażeniu dodatkowym są blokada przedniego mechanizmu różnicowego i system odłączania drążka stabilizatora przedniego zawieszenia, które zapewniają maksymalne wykrzyżowanie i skok koła w trudnych warunkach terenowych.

Ford Bronco posiada wiele ciekawych rozwiązań

Na przykład jednym z nich jest system Trail Turn Assist. Korzysta on układu hamulcowego, który zarządza wektorowaniem momentu obrotowego, aby w terenie i w trudnych warunkach zmniejszyć promień skrętu nawet o 40%. Ciekawostką jest także układ Trail One-Pedal Drive, który pozwala przyspieszać i hamować używając wyłącznie pedału gazu.

Ford Bronco 2023 Polska

Nowy Ford Bronco trafi na wybrane europejskie rynki z ruchem prawostronnym

Auta będą dostępne najpóźniej do końca przyszłego roku. Ford póki co nie zdradza jednak w jakich krajach dostaniemy Bronco, ani też z jakim silnikiem i w jakiej cenie. Bez wątpienia będzie to jednak rarytas dla fanów tego modelu. To także niepowtarzalna okazja, aby kupić ten samochód bezpośrednio u dealera w Europie. Warto też zaznaczyć, że liczba egzemplarzy będzie limitowana.