Ford E-Transit Custom 2023. Błękitny owal elektryfikuje kolejnego dostawczaka

Gama Ford Pro rozkręca się w niesamowitym tempie. Do oferty marki dołącza Ford E-Transit Custom 2023 - nowy elektryczny van marki o bardzo efektownym wyglądzie.

Błękitny owal nie zwalnia tempa. Obietnica, wedle której do 2025 roku dostaniemy szereg nowych elektrycznych modeli, realizowana jest w ekspresowym tempie. Teraz do gamy Ford Pro dołącza Ford E-Transit Custom 2023. Model ten dostępny też będzie w spalinowym wydaniu, aczkolwiek na start dostajemy wersję na prąd.

Ford E-Transit Custom 2023 - czym wyróżnia się nowy dostawczak marki?

Elektryczny E-Transit Custom przede wszystkim rzuca się w oczy za sprawą unikalnej sylwetki. Postawiono tutaj na naprawdę świeży design, który wyróżniają wąskie i atrakcyjne lampy przednie. Zyskały one charakterystyczne światła LED do jazdy dziennej, połączone podświetlaną blendą nad przednim grillem.

Ford E-Transit Custom 2023

Masywny grill zyskał też niebanalną fakturę, a w prawym dolnym narożniku zderzaka ulokowano gniazdo do ładowania. Znajdziemy tam złącze CCS, pozwalające także na szybkie ładowanie DC.

Amerykańska marka póki co nie ujawnia zbyt wielu informacji. Wiemy, że nowy Ford E-Transit Custom 2023 oferuje do 380 kilometrów zasięgu. Technologia szybkiego ładowania ma z kolei pochodzić w dużej mierze z modelu F-150 Lightning.

Co więcej, średni elektryczny Transit posiada także złącza na pace, które pozwala na zasilanie zewnętrznych urządzeń. To bez wątpienia będzie bardzo cenione rozwiązanie przez wiele osób. Jego moc jest na tyle duża, że naprawdę duże urządzenia bez problemu "pociągną" na prądzie z auta.

W aucie znajdziemy też szereg rozwiązań z gamy Ford Pro. Pełny dostęp do telemetrii pojazdu sprawi, że każdy przedsiębiorca będzie miał szczegółowy wgląd do całej floty swoich samochodów.

Ford E-Transit Custom 2023 - amerykanie nie odkrywają wszystkich kart

Wciąż nie wiemy jak wygląda wnętrze tego auta. Nie zobaczyliśmy takżę wnętrza paki - na dodatkowe zdjęcia jeszcze poczekamy. Debiut rynkowy tego samochodu także nie nastąpi zbyt szybko. Więcej informacji pojawi się dopiero we wrześniu.

Ford E-Transit Custom 2023

Z kolei start produkcji zaplanowano na drugą połowę roku - ale nie tego. Auto wyjedzie z tureckiej fabryki Forda, grającej obecnie pierwsze skrzypce w wielu planach. Nastąpi to nie wcześniej niż w drugiej połowie roku 2023. Tym samym przedsiębiorcy muszą uzbroić się w cierpliwość.