Ford testuje w Europie dwa tajemnicze modele. Wyglądają znajomo

Ford wakacje spędza bardzo intensywnie. W Hiszpanii testowane są nowe SUV-y marki. Wyglądają zadziwiająco znajomo, co rodzi proste pytanie - czyżby miały trafić do europejskiej oferty?

Ford szykuje wielką ofensywę modelową. Już niebawem gama marki poszerzy się o kolejne osobowe samochody, także elektryczne. Już w przyszłym roku zadebiutuje elektryczna Puma e, a w najbliższych miesiącach powinniśmy poznać dwa elektryki bazujące na platformie MEB.

Tymczasem w Hiszpanii trwają testy dwóch SUV-ów o dość nietypowym wyglądzie. Dlaczego? Otóż ich sylwetka i detale pasują do aut, które pojawiły się w Azji.

Co takiego Ford testuje w Europie?

Zacznijmy od zdjeć, które wykonano w Hiszpanii. Prezentują one auta o zbliżonej bryle, ale różniące się wyglądem pasa przedniego i tylnego.

Zwłaszcza ten drugi samochód wygląda wyjątkowo znajomo. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż kilka dni temu "wyciekł" w Chinach - to nowy Ford Edge.

Ford Edge 2023

Po linii szyb bocznych i na innych zdjęciach tylnej części nadwozia widać, że jest to dokładnie ten sam samochód. Co więc robi w Europie? Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem są testy, które europejski oddział przeprowadza przed wprowadzeniem auta na rynek chiński.

Zagadką pozostaje jednak drugi samochód. Jego stylistyka jest zbliżona do wspomnianego Edge'a, ale inaczej prezentuje się tutaj pas przedni i tylny.

Czyżby więc był to wariant europejski, który uzupełni gamę marki i zajmie miejsce pomiędzy Kugą a Explorerem? Jest to prawdopodobne - Ford nie wykluczał premiery takiego auta.

To nie jedyne nowości marki

Ford w tym roku pokaże także wyczekiwane elektryki. Mowa tutaj o dwóch modelach bazujących na platformie MEB, zapożyczonej z koncernu Volkswagena.

Ta sama technologia zastosowana będzie w dwóch autach, o mocno różniącej się sylwetce nadwozia. Auto opisywane jako Medium-Size Crossover ma być bardziej pudełkowatym i masywniejszym wizualnie samochodem, zaś Sport Crossover zapewne nawiąże do idei coupe-SUV.

Ford gruntownie przemodeluje swoją gamę modelową

Niebawem powinniśmy oficjalnie poznać Kugę po liftingu, intensywnie testowaną bez maskowań w USA. Do nowych elektryków dołączy też Puma na prąd, która będzie odpowiedzią na potrzebę miejskich aut elektrycznych.

A to nie wszystko, gdyż w drodze jest także rozszerzona gama aut użytkowych. Transita Customa już poznaliśmy, a do niego lada chwila dołączy także mały Transit/Tourneo Courier, dostępny także w wersji zasilanej z gniazdka.