Ford Edge Sport - Modny sportowiec

Podczas Salonu Samochodowego w Genewie zobaczyć mogliśmy wiele nowości, które niebawem oglądać będzie można na ulicach naszych miast. Ford także zaprezentował kilka nowinek. Jedną z nich był model Edge Sport.

Największy SUV z rodziny Forda został pokazany w wersji Sport. Co ją odmienia od wersji podstawowej? Jak nietrudno się domyślić - sportowy charakter i styl. Przejdźmy od razu do konkretów.

Nowością jest system Adaptive Steering, który odpowiada za właściwe zestrojenie układu kierowniczego Forda Edge podczas jazdy, zależnie od prędkości z jaką się auto porusza. Na pokładzie zainstalowany został także system Active Noise Cancellation, który przy pomocy głośników wycisza dźwięki silnika słyszalne w kabinie. Z jednej strony kłócić się można, że nie o to chodzi w sportowym aucie, by go nie było słychać, acz z drugiej Edge nawet z dodatkiem Sport nie jest autem prawdziwie sportowym.

Z przodu pojazdu umieszczona została także kamera, która usprawnia obserwowanie otoczenia w warunkach pogorszonej widoczności. Nie chodzi tu oczywiście o kwestie atmosferyczne czy wynikające z pory dnia. Ułatwia ona manewrowanie w ciasnych zaułkach oraz parkowanie.

Ford Edge Sport stworzony został jednak z myślą nie o tych, którym zależy na sportowych osiągach. Jest to auto dedykowane fanom dobrego wyglądu auta. Dlaczego?

Znajdziemy tu przede wszystkim czarny błyszczący grill i słupki. Z tyłu zauważyć można dyfuzor oraz podwójny wydech. 20-calowe felgi też nie pozostają obojętne. Wnętrze wykonane zostało w ciemnych kolorach z dodatkami imitującymi włókno węglowe. Z kolei klamki wewnątrz auta oraz obramowanie wywietrzników pokryte zostały satynowo-srebrnym wykończeniem.

Nie jest to więc typowo sportowe auto. Dodatek Sport to raczej kwestia elegancji i szpanu. Tylko kto powiedział, że to źle.