Ford Fiesta ST od Mountune 100 km/h osiąga w mniej niż 6 sekund

Brytyjski tuner Mountune już zabrał się za nowiutką Fiestę ST. Kilka czarów z elektroniką i 1,5-litrowy silnik Ecoboost dostał "nieco" więcej mocy.

Dokładniej rzecz biorąc, trzycylindrowe 1.5 EcoBoost dysponuje teraz nowym programem oraz dolotem, które podnoszą moc do 225 KM zamiast seryjnych 200. Poprawił się także moment obrotowy, ale nie tylko jego wartość (odczytując z wykresu, ok 330 Nm zamiast 290), ale również i przebieg krzywej. Niutonometrów jest więcej w niższym zakresie obrotów, a także przez cały ich zakres. Dzięki temu zabiegowi, Fiesta ST z pakietem "m225" 100 km/h osiąga w "poniżej 6 sekund" (to oficjalna informacja) zamiast w 6,5 sekundy. Co ciekawsze, udało się uciąć całą sekundę, jeśli chodzi o elastyczność w zakresie przyspieszania 50 - 100 km/h. Pakiet od Mountune zawiera także zmodyfikowaną strategię działania procedury startowej w trybie Sport/Track. Ale tylko w ustawieniu "m225 Performance". Bo pakiet dostępny jest od ręki w trzech, indywidualnie przez kierowców sterowanych ustawieniach. Pozostałe dwie to ustawienia seryjne oraz "Anti-Theft", zabezpieczający samochód.

Modyfikacja dostarczana jest z aplikacją mTune SmartFlash oraz złączem OBD. Dzięki temu kierowca poprzez swój telefon ma ciągły dostęp do parametrów pracy, ustawień programu oraz aktualizacji i kalibracji wypuszczanych przez Mountune. Firma zapewnia, że "m225" jest nie tylko najlepszym pakietem do Fiesty ST, ale też najtrwalszym i najbezpieczniejszym dla samochodu.