Ford Focus ST wysłany na siłownię przez Mountune. Ma 50 KM więcej

Nowy Ford Focus ST nie musiał długo czekać na pierwszy pakiet tuningowy. Mountune przygotowało zestaw, dzięki któremu sportowy Ford generuje 330 KM.

Mountune jak mało kto zna się na Fordach. Silniki tej marki nie stanowią dla Brytyjczyków żadnej tajemnicy. Ford Focus ST idzie w ślady Fiesty ST i podobnie jak ona dostaje zaawansowany pakiet sterowany z aplikacji w telefonie.

Ford Focus ST m330, czyli +50 KM i...

Po kuracji wzmacniającej model ten generuje aż 330 KM i 515 Nm momentu obrotowego. To świetny wynik, choć może już stanowić wyzwanie dla przedniej osi - nawet pomimo szpery. Modyfikacje wykonano w technologii SMARTflash, która pozwala na sterowanie autem z poziomu aplikacji w smartfonie.

Ford Focus ST

Dzięki połączeniu Bluetooth z odbiornikiem zainstalowanym w gnieździe OBD mamy nie tylko wgląd w pełen przegląd informacji przekazywanych przez samochód, ale też możemy zmieniać pewne ustawienia. Przykładowo dostępna jest funkcja "no-lift change", która pozwala na zmianę biegów bez odpuszczania gazu, oraz "pops and bangs". Ta pozwala na podkręcenie układu wydechowego.

Z poziomu aplikacji ustawimy też trzy tryby: Performance, Standard i Anti-Theft. Pierwszy wyciska sto procent możliwości w trybie Sport/Track, drugi przywraca standardowe ustawienia, a trzeci blokuje auto i zabezpiecza przed kradzieżą.

Warto dodać, że Mountune będzie przesyłać regularne poprawki do aplikacji, dzięki czemu właściciele aut z pakietem będą mogli na bieżąco odświeżać oprogramowanie.

Ile kosztuje taka przyjemność?

Mountune życzy sobie zaledwie 599 funtów za aplikację i odbiornik OBD. To dobra kwota, patrząc na zwiększone możliwości i regularne aktualizacje od tej firmy.