Ford GT Future GT Forty - Przeszłość i teraźniejszość

A gdyby tak pomieszać przeszłość z teraźniejszością? Efektem takich zabaw jest Ford GT Future GT Forty.

W Ameryce wciąż powstaje bardzo dużo replik Forda GT40. Wiele z nich zaskakuje świetną jakością odwzorowania oraz dopracowaniem detali. Najważniejsze jest jednak serce - tutaj niezmiennie pojawia się V8, czyli jedyny słuszny silnik w tym modelu. Są jednak pewne wyjątki - i to bardzo ciekawe.

Superperformance zbudowało bowiem replikę Forda GT40, która wykorzystuje część elementów z nowego Forda GT, w tym 3,5-litrową, podwójnie doładowaną jednostkę V6. Tę solidnie wzmocniono - seryjne turbosprężarki zastąpiły dwie większe, pochodzące z firmy Garrett. W efekcie jednostka ma generować 700 koni mechanicznych i ponad 880 Nm na paliwie E85. Przy masie wynoszącej raptem 1088 kilogramów sprint do setki ma zajmować mniej niż 3,5 sekundy, zaś prędkość maksymalna to ponad 300 km/h.

Największa zaleta? Cena. Za projekt Superperformance trzeba zapłacić skromne 179 900 dolarów, co w porównaniu do ceny nowego Forda GT zdaje się być promocyjną ofertą - o ile oczywiście nie przeszkadza Wam posiadanie repliki.