Ford Kuga 2023 - czas na duży lifting. Całkowicie zmieni się front

Ford Kuga wciąż jest stosunkowo nowym modelem, a mimo to niebawem przejdzie duży lifting. Zmiany będą widoczne gołym okiem - zwłaszcza w przedniej części nadwozia.

Ford Kuga trzeciej generacji trafił na rynek w połowie 2019 roku. Po nieco ponad dwóch latach marka zdecydowała się na naprawdę duże odświeżenie tego samochodu, w tym na zaprojektowanie od podstaw całego frontu. Ma to na celu ujednolicenie języka stylistycznego marki i upodobnienie auta do nowego Focusa. Co się zmieni? Zobaczcie sami.

Ford Kuga 2023 - czas na agresywniejszy front

No właśnie, przód. Teraz wyróżniają go duże lampy i spory grill. Te elementy odejdą jednak do lamusa i ustąpią miejsca znacznie dynamiczniejszym liniom. Nowy Focus nadał kierunek, który będzie wykorzystywany przez kolejne modele tej marki.

Nasi koledzy z portalu motor.es przygotowali wizję wersji po liftingu, która naszym zdaniem może dość wiernie odzwierciedlać zmodyfikowany model. Wąskie przednie światła i nieco wyżej ulokowany grill sprawią, że auto stanie się agresywniejsze wizualnie i z pewnością przekona do siebie więcej osób.

Zmiany zajdą też z tyłu, choć tutaj będą znacznie skromniejsze. Możemy spodziewać się nowej sygnatury świetlnej lamp i zmodyfikowanego zderzaka.

Ford Kuga 2023

Ford Kuga 2023 - w kabinie zagości duży ekran multimediów

Podobnie jak w odświeżonym Focusie, Ford Kuga zyska nowy duży ekran systemu multimedialnego. Ułatwi on obsługę wielu elementów, ale jednocześnie przejmie też rolę panelu klimatyzacji, co z pewnością wielu osobom nie przypadnie do gustu.

Ford Kuga 2023 Tak wygląda kokpit Focusa po liftingu. Podobnych zmian spodziewamy się w Kudze.

Pod maską nie będzie rewolucji

Ford ostrożnie podchodzi do tematu jednostek napędowych. W przypadku Kugi liczyć możemy priorytet dla wersji plug-in hybrid oraz pozostałych wariantów wykorzystujących elektryfikację. Mowa tutaj o wersji hybrydowej (FHEV) i o wariantach mild hybrid. Tym samym paleta jednostek napędowych w dużej mierze pozostanie nietknięta.

Kiedy zobaczymy ten samochód w salonach? Na pewno nie w ciągu najbliższych miesięcy. Pierwsze zamaskowane egzemplarze tego samochodu wyjechały na drogi w USA. Spodziewamy się, że testy europejskiego wariantu rozpoczną się lada chwila, co sugerowałby premierę auta za około 6 miesięcy. Tym samym Kuga po liftingu w salonach może się znaleźć mniej więcej za rok, w trzecim kwartale 2022.