Ford Mustang Mach 1 wjeżdża oficjalnie do Europy - i bardzo nas to cieszy!

Wiele łączy go z Bullittem, ale jeszcze więcej z modelami GT350 i GT500. Ford Mustang Mach 1 wjeżdża na europejski rynek. Co oferuje?

Ford Mustang wciąż bije rekordy sprzedaży w Europie. Choć cena tego auta zdecydowanie wzrosła (ze względu na nowe normy), to jednak wciąż nie ma lepszego auta, które oferuje tak dużo za tak małe pieniądze. Blisko 500 KM, klasyczne wolnossące V8 i kultowa stylistyka za mniej niż 250 000 zł? To już rzadkość. Teraz gamę tego modelu zasili nowa wersja - to Ford Mustang Mach 1. Ma on sporo wspólnego z Bullittem, ale też i z modelami GT350 i GT500.

Co oferuje Ford Mustang Mach 1?

Przede wszystkim jest to model, który projektowano z myślą o szybkiej jeździe - także po zakrętach. Tysiące kilometrów pokonanych na Nurburgringu pozwoliły na uzyskanie idealnie zestrojonego zawieszenia. Dodatkowo dorzucono tutaj nowy mechanizm różnicowy o sportowych nastawach, zapewniający lepszą trakcję. Nie zabrakło też dodatków zmieniających charakter nadwozia: dokładek zderzaków, lotki na klapie bagażnika i 19-calowych alufelg.

Sercem tego auta jest jednostka 5.0 V8 Coyote, oferująca 460 KM. To o 20 KM mniej niż w amerykańskim wariancie. Jednostka jest taka sama jak w Bullicie i może być parowana z 6-biegowym manualem lub 10-biegowym automatem.

Cena będzie wyższa niż w przypadku Bullitta

W USA różnica wynosi około 4 000 dolarów. Póki co znamy tylko niemiecką cenę tego auta - wynosi ona 54 443 euro, czyli niecałe 250 000 zł. Można się spodziewać, że mniej więcej tyle zapłacimy za ten model w Europie - to wciąż bardzo kusząca i atrakcyjna finansowo oferta. Spodziewać się można sporego zainteresowania - zwłaszcza wśród fanów amerykańskiej motoryzacji.