Ford Mustang MACH-E kosztuje co najmniej 216 000 zł. Podobno.

Ford Mustang MACH-E jeszcze nie trafił do oferty w Polsce, ale mamy coraz więcej informacji na jego temat. Cennik ma otwierać kwota 216 000 zł - tak wynika z informacji, które pojawiły się na jednej z grup na Facebooku.

Internet to kopalnia wiedzy. Na przykład dzisiaj poznaliśmy cennik auta, które dopiero niebawem trafi na rynek. Producent wciąż nie chwali się cenami, ale robią to za niego inni. W tym przypadku chodzi o elektryczną nowość, jaką jest Ford Mustang MACH-E. Wiemy ile będzie kosztować w poszczególnych wariantach.

Ford Mustang MACH-E cena

Ford Mustang MACH-E - od 216 000 zł

Tyle ma kosztować "goły" elektryczny Mustang, czyli wariant Standard Range z napędem na tylną oś. Cena całkiem niezła, tym bardziej, że w standardzie dostaniemy naprawdę wiele, w tym zaawansowane multimedia i komplet systemów bezpieczeństwa. Bez dopłaty dostępne są też dwa lakiery - świetny niebieski odcień Grabber Blue i Absolute Black. Absolutnie czarny, rzecz jasna.

Wersja Standard Range wyposażona jest w baterię o pojemności 68 kWh i zapewnia do 440 kilometrów zasięgu. To całkiem niezły wynik, który zadowoli część osób.

Ford Mustang MACH-E kiedy w polsce

Ford Mustang MACH-E w wersji Extended Range z napędem na tył kosztuje już 247 500 zł. Tutaj dostajemy baterię 88 kWh, co przekłada się na większy, bo liczący niemal 610 km zasięg.

Wersje z napędem na cztery koła są droższe. Odmiana AWD Standard Range kosztuje 249 500 zł, zaś przy większej baterii zapłacimy 286 000 zł.

Na start oczywiście dostajemy wersję First Edition, wyposażoną pod korek, z napędem na cztery łapy i większą baterią 88 kWh. Cena - 304 000 zł.

Ford Mustang MACH-E jest naprawdę rozsądnie wyceniony

To dość zaskakujące, gdyż spodziewałem się, że będzie on droższy chociażby od nowego Explorera. Tymczasem ceny są wyważone i mogą przyciągnąć wiele osób do salonów - o ile oczywiście są zapaleńcami elektryków, gdyż w Polsce auta na prąd wciąż są mniejszością i nie należą do pojazdów najłatwiejszych w eksploatacji.

Ford Mustang MACH-E cena

Teraz pozostaje jedynie czekać na ceny Tesli Model Y. Jest ona bez wątpienia największym rywalem Mustanga, bardzo zbliżonym do niego wymiarami. Przedstawicielstwo marki Elona Muska rozkręca się w naszym kraju, a chętnych na te auta jest coraz więcej.

Ford Mustang MACH-E - kiedy w Polsce?

Najprawdopodobniej już w najbliższych tygodniach. W najbliższych dniach marka powinna ujawnić więcej szczegółów, na które wszyscy czekamy.