Ford Tourneo Connect (2022). Nastał czas nowej współpracy

Przed Wami nowy Ford Tourneo Connect (2022), czyli pierwszy użytkowy model, który powstał przy współpracy z Volkswagenem. A to dopiero rozgrzewka, gdyż przed nami cały festiwal premier aut stworzonych przez te dwie marki.

Dość niespodziewanie światło dzienne ujrzał Ford Tourneo Connect (2022). To zapowiadane od dłuższego czasu jest pierwszym autem, które Ford opracował wspólnie z Volkswagenem. Jeśli jednak dobrze się przyjrzycie to zauważycie, że w tym samochodzie jest więcej z modelu marki z Wolfsburga.

Ford Tourneo Connect (2022) - nowa twarz dla nowego kolegi

W ubiegłym roku zaprezentowano wyczekiwaną nową generację modelu Caddy. Nie powinno więc dziwić Was to, że nowe Tourneo Connect to nic innego jak mocno zmodyfikowany Volkswagen.

Ford dorzucił tutaj jednak garść rzeczy "od siebie". Wśród nich znajdziemy chociażby charakterystyczny front, który nawiązuje do innych modeli tej marki. Szeroki grill i ostrzej zarysowane światła naprawdę dobrze komponują się z bryłą tego samochodu i robią dobre wrażenie wizualne.

Cała reszta jest już jednak kalką z Volkswagena - tyczy się to linii bocznej i tyłu z pionowymi lampami. W tych zmieniono tylko sygnaturę świetlną, a na tylnej klapie dorzucono odpowiednio duże logo Forda.

Ford Tourneo Connect 2022

Nowy Ford Tourneo Connect (2022) dostępny będzie w czterech wersjach - Trend, Sport, Active i Titanium, różniących się wyglądem zewnętrznym i oczywiście wyposażeniem.

W kabinie również mamy do czynienia z Volkswagenem

Zmieniono tutaj naprawdę niewielką liczbę elementów. Wśród nowości jest na przykład fordowska gałka skrzyni biegów oraz zmodyfikowany zestaw analogowych wskaźników. W opcji dostępne będą cyfrowe zegary, które wykorzystują ekran o przekątnej 10,25 cala.

Co ciekawe Ford nie postawił tutaj na swoje multimedia SYNC. System Volkswagena zyskał nową nakładkę graficzną, która upodabnia go do SYNC3.

Poza tym pozostawiona jest tutaj praktyczność wnętrza znana z Volkswagena. Składane fotele, duża kanapa i trzy rzędy siedzeń to elementy, których tutaj na szczęście nie zabraknie.

Ford Tourneo Connect (2022) - co znajdziemy pod maską?

Tutaj także dostępne są wyłącznie silniki Volkswagena. Ofertę otwiera jednostka 1.5 (TSI), oferująca 116 KM. Poza nią dostępny jest diesel 2.0 (TDI), który generuje 102 lub 122 KM. Moc trafi na koła za pośrednictwem 6-biegowej manualnej skrzyni biegów, lub 7-biegowej przekładni DSG.

Ford Tourneo Connect 2022

Warto dodać, że nowe Tourneo Connect wreszcie zyska napęd na cztery koła. Będzie on dostępny w mocniejszych wariantach podanych silników.

Nowy Ford trafi do produkcji w przyszłym roku (w fabryce w Poznaniu) - sprzedaż rozpocznie się w pierwszym kwartale 2022.