Formuła E - sezon 2019/2020 tymczasowo zawieszony

Nie jesteśmy wielkimi fanami tej elektrycznych bolidów, aczkolwiek wciąż jest to motorsport warty uwagi. W tym sezonie jednak Formuła E ma pod górę.

FIA nie tylko odwołała GP Australii, Bahrajnu i Wientamu w F1. Formuła E również traci kolejne wyścigi. Federacja wprowadziła specjalny system flag, który ma w łatwy sposób sygnalizować, czy dany wyścig się odbędzie.

Formuła E - wszystkie wyścigi z marca i kwietnia odwołane

Mowa tutaj o zawodach, które odbywałyby się we Francji, w Chinach, Włoszech, Korei Południowej i Indonezji. Cztery z tych pięciu państw zostały mocno dotknięte koronawirusem, tak więc decyzja nikogo nie powinna dziwić.

Formuła E

Wyścigi te dostały tak zwaną "czerwoną flagę", czyli na pewno się nie odbędą. Kolejne wydarzenia (z maja) oznaczono żółtą flagą. Oznacza ona, że decyzja o odwołaniu zawodów jeszcze nie została podjęta, ale jest rozważana.

Póki co wszystkie wydarzenia od czerwca mają zieloną flagę, czyli mają się odbyć zgodnie z harmonogramem sezonu 2019/2020.

Formuła E - ważne jest szybkie działanie

Alejandro Agag, twórca i szef Formuły E podkreśla, że trzeba podejmować odpowiedzialne decyzje. W jego opinii motorsport może i jest ważny, ale kluczową rolę gra zdrowie widzów, zawodników i obsługi zespołów.

W tym sezonie odbyły się już cztery "ePrix" - w Arabii Saudyjskiej, w Chile, Meksyku i w Marakeszu. Najbliższy wyścig zaplanowany jest na 21 czerwca i odbędzie się w Berlinie. Następny w kolejce jest Nowy Jork oraz dwa finałowe przejazdy w Londynie.