Forza Italia 2016 - nasza relacja oraz galeria zdjęć

Końcówka września potrafi być naprawdę gorąca - zwłaszcza w momencie, w którym blisko setka włoskich samochodów spotyka się w jednym miejscu. Za nami Forza Italia 2016, czyli jedno z największych spotkań miłośników kultury i motoryzacji z Półwyspu Apenińskiego.

140 zdjęć
Zobacz galerię

Dwór Many położony nieopodal Warszawy na jeden dzień zamienił się w miejsce, w którym klimat słonecznej Italii czuć było już od przekroczenia bramy wjazdowej. Muzyka, jedzenie, aromat kawy oraz warkot silników samochodów i motocykli - to wszystko tworzyło niepowtarzalną i urzekającą atmosferę. W zasadzie każda włoska marka miała swojego przedstawiciela - pojawiły się nowe jak i klasyczne Alfy Romeo, Lancie, Fiaty, Autobianchi, Ferrari i Maserati oraz wiele innych. Reprezentację dwóch kółek stanowiły zaś produkty Moto Guzzi, Ducati oraz Piaggio. Pojawiło się także wiele ciekawostek - czy widzieliście kiedykolwiek zaparkowane obok siebie Ferrari 488 GTB oraz Piaggio Porter, czyli małego dostawczaka? Nie sądzę!

forza-italia-2016-30

Ogromne zainteresowanie wzbudził rajd turystyczny. Był on bardzo chwalony przez uczestników - ponoć trasa była doskonale przygotowana i prowadziła naprawdę ciekawymi drogami. Dzień zaś zamykany był konkursem elegancji, który to obudził do życia większość samochodów. Ustawiając się w kolejce do przejazdu mieliśmy okazję “przesłuchania” całego przekroju jednostek od R4, przez boxery aż po groźnie grzmiące V8.

forza-italia-1-1-35

Bardzo dziękujemy także wszystkim osobom, które odwiedziły nasze skromne, acz mamy nadzieje przyjemne stanowisko. Specjalnie na ten dzień przygotowaliśmy nowego Abartha 595 Elaborabile. Nawet bazowa wersja tego małego zawadiaki ściąga tłumy swoim genialnie brzmiącym wydechem. Tymczasem zapraszamy Was do obejrzenia naszych zdjęć - widzimy się za rok!