Genesis GV70 ujawnia swoje atuty. Pod maską nie zabraknie 3,5-litrowego V6

Genesis GV70 został oficjalnie zaprezentowany. Nowy SUV tej koreańskiej marki nie tylko wyróżnia się ciekawą linią, ale też nowoczesnymi rozwiązaniami.

Koreańczycy są na fali. Kolejne modele debiutują niemal co chwile, a Genesis, czyli marka premium w stajni Hyundaia rozwija skrzydła. Nowy Genesis GV70 może być najpopularniejszym modelem marki - i ma spore szanse na sukces.

Genesis GV70 oferuje naprawdę wiele

Przede wszystkim wyróżnia się z tłumu dzięki unikalnej bryle nadwozia. Zaprojektowany pod czujnym okiem Luca Donckerwolke SUV zyskał wiele charakterystycznych elementów, takich jak przednie czy tylne światła oraz nietypowy słupek C. Dzięki tym detalom ciężko jest go pomylić z jakimkolwiek innym samochodem - indywidualny styl Genesisa jest tutaj widoczny gołym okiem.

GV70 to auto, które rywalizuje z takimi modelami jak BMW X3, Mercedes GLC czy Audi Q5. Jego wymiary są mocno zbliżone do tych aut, choć Genesis oficjalnie jeszcze się nimi nie pochwalił.

Genesis GV70 Genesis GV70

Ciekawie rozwiązano tutaj wnętrze, które nieco różni się w zależności od wersji wyposażeniowej. Minimalistyczna i bardzo estetyczna deska rozdzielcza robi doskonałe wrażenie. Genesis obiecuje zastosowanie najlepszych materiałów wykończeniowych w niemal każdym widocznym miejscu.

Warto tutaj zwrócić uwagę na cyfrowy panel klimatyzacji z klasycznymi pokrętłami (za to należy się ogromny plus!), który otoczono ambientowym podświetleniem. Na szczycie deski rozdzielczej znajduje się natomiast ekran systemu multimedialnego, wykorzystujący nowoczesny moduł grafiki przygotowany przez firmę Nvidia.

Genesis GV70 - automatyzacja jazdy

Nowy SUV Genesisa oferuje szereg nowoczesnych systemów asystujących, dzięki którym jazda tym samochodem jst znacznie bezpieczniejsza i bardziej komfortowa. Nie zabrakło tutaj np. systemu Highway Driving Assist II, który częściowo automatyzuje jazdę. Łączy on tempomat, kamerę czytającą znaki, radar i system utrzymywania pasa ruchu. Włączając stosowny kierunkowskaz auto także automatycznie zmieni pas ruchu.

Genesis GV70 wnętrze Genesis GV70 - wnętrze

Nie zabraknie tutaj także innych aktywnych systemów bezpieczeństwa, w tym kilku dodatkowych zabezpieczeń auta. Genesis będzie mógł być odblokowywany dzięki odciskowi palca. Tylna kanapa jest monitorowana specjalnym ultrasonicznym czujnikiem, który sprawdza, czy nie pozostawiliśmy tam zwierzęcia lub dziecka wysiadając z samochodu. Tak, wbrew pozorom takie systemy są przydatne - Hyundai i KIA stosują je już od dwóch lat.

Genesis GV70 - z V6 pod maską

Oferta jednostek napędowych w tym modelu składa się z dwóch wariantów benzynowych i jednego diesla. Bazowa wersja korzysta z 4-cylindrowej jednostki 2.5 T-GDI Smartstream, która generuje 304 KM i 422 Nm. Mocniejszy wariant to 3,5-litrowe V6, oferujące 380 KM i 530 Nm (oczywiście dzięki doładowaniu TwinTurbo). Diesel zapewnia z kolei 200 KM i będzie dostępny tylko w Korei.

Nie od dzisiaj wiadomo, że Genesis ma w końcu trafić do Europy. Bez wątpienia ten model mógłby być jednym z kluczowych elementów budowy świadomości tej marki wśród klientów na Starym Kontynencie. Trudno jednak powiedzieć czy i kiedy zobaczymy ten samochód na naszych drogach - Koreańczycy wciąż nie podjęli oficjalnej decyzji i nie przygotowali strategii wprowadzenia tej marki.