Geneva Motor Show przegrywa z koronawirusem. Targi odwołane

Koronavirus stanowi coraz większe zagrożenie w Europie. Po odwołanych targach Mobile World Congress w Barcelonie przyszedł czas na Geneva Motor Show.

Organizatorzy z podjęciem decyzji czekali do ostatniej chwili. Ta jednak została podjęta odgórnie przez szwajcarski parlament i władze kantonu. Wszystko wskazuje na to, że dynamiczny rozwój sytuacji we Włoszech zmotywował ich do podjęcia radykalnych kroków. Zdawać by się mogło, że Geneva Motor Show to stricte europejska impreza, aczkolwiek to bardzo duże uproszczenie. Ogromną część gości stanowią ludzie przyjeżdżający z Azji, a to może być potencjalnie niepokojące i niebezpieczne dla wszystkich innych osób.

To nie jest decyzja Geneva Motor Show

Decyzję podjął parlament Szwajcarii. Producenci poruszają już temat odszkodowań, aczkolwiek ze względu na nagłą i niespodziewaną sytuację, ich szanse na odzyskanie pieniędzy są zerowe.

Najpierw Mobile World Congress, teraz Geneva Motor Show - COVID-19 zatrzymuje świat

W obliczu zagrożenia decyzja organizatorów jest jak najbardziej słuszna. Dalsze rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19 może doprowadzić do tragicznych skutków. Póki więc sytuacja jest pod względną kontrolą, każdy krok w celu ograniczenia możliwości zarażenia jest słuszny.

Geneva Motor Show

Organizatorzy jeszcze nie poinformowali o dalszych decyzjach. Trudno powiedzieć, czy targi zostaną przesunięte na inny termin, czy też po prostu tegoroczna edycja w ogóle się nie odbędzie. Jest to oczywiście wielkie wyzwanie dla wielu firm, które zainwestowały ogromne pieniądze w przygotowanie stanowisk i logistykę. Przywiezienie samochodów i zakwaterowanie pracowników oraz gości to ogromne wydatki, które wręcz zachęcają coraz więcej marek to wycofywania się z obecności na targach.

W tym roku w Genewie i tak nie uświadczylibyśmy wielu marek. Tych jest aż 11 - to absolutny rekord. Nie oznacza to jednak, że Geneva Motor Show nie obfitowałby w najróżniejsze premiery. Czołowe koncerny miały przywieźć szereg ciekawych i intrygujących samochodów.

 

Źródło: Automotive News Europe