Geneva Motor Show odbędzie się w Katarze. Czego nie rozumiecie?

Po raz czwarty genewskie targi motoryzacyjne zostały odwołane - przynajmniej w Genewie. Geneva Motor Show odbędzie się za to w Katarze.

Czy targi motoryzacyjne mają jeszcze sens? Coraz większa liczba osób twierdzi, że niekoniecznie. Ja się z tym nie zgodzę - nie ma lepszej okazji do spotkania się z ludźmi z wielu marek w jednym miejscu. Rozmowy twarzą w twarz to coś, czego nie zastąpi nawet najlepiej przygotowane spotkanie online. Tymczasem Geneva Motor Show znowu się nie odbędzie, po raz czwarty z rzędu.

Przynajmniej w Genewie, gdyż "Geneva Motor Show" odbędzie się w Katarze, w Dosze. Tak, to nie jest błąd.

Geneva Motor Show Katar

Katar zabiera kultowe targi. Geneva Motor Show przenosi się na Bliski Wschód

W mailu, którego organizatorzy rozesłali do mediów, wspomniano o powodach podjęcia takiej decyzji. Jest to przede wszystkim niepewność ekonomiczna oraz geopolityczna, która sprawia, że wiele marek motoryzacyjnych nie planuje swojej obecności na tego typu wydarzeniu. Warto tutaj jednak zauważyć, że ubiegłoroczne targi w Monachium, dzięki nowej formule, były naprawdę ciekawym i wartym uwagi wydarzeniem.

Pewne obiekcje tyczą się także ograniczeń związanych z liczbą osób na targach (covid wciąż krąży po świecie), oraz z możliwością dojazdu do Genewy. Wszyscy liczymy na to, że nie będzie już większych ograniczeń w podróżowaniu, aczkolwiek jesienią i zimą wszystko jest możliwe.

Katar miał tworzyć drugie wydarzenie. Teraz będą to główne targi

Współpraca fundacji organizującej targi w Genewie z władzami Kataru została ogłoszona w 2021 roku. Pierwotna koncepcja zakładała organizację wydarzenia w Szwajcarii (w lutym) i drugiej imprezy w Katarze, odbywającej się w listopadzie.

Wszystko wskazuje jednak na to, że w przyszłości możemy szykować się wyłącznie na to bliskowschodnie wydarzenie. Po stronie katarskiej za jego organizację odpowiada agencja turystyki tego państwa - Visit Qatar.