Google i FCA prezentują autonomicznego Chryslera Pacifica

Każda szanująca się marka od pewnego czasu pracuje nad własnymi autami autonomicznymi. W tę motoryzacyjną rewolucję zamieszane są jednak także brandy dotąd niekoniecznie kojarzące się z samochodami, jak choćby Google. Zaprezentowany został właśnie owoc współpracy firmy z grupą FCA, a jest nim specjalnie zmodyfikowany Chrysler Pacifica.

Pokazane auto będzie sztandarowym ogniwem dla projektu Waymo, nowego podmiotu grupy Alphabet, znanego wcześniej jako po prostu autonomiczny samochód Google. Prace w tej materii trwają już od siedmiu lat, a automatycznie sterowane auta można spotkać na ulicach amerykańskich miast, oczywiście wciąż w roli rozwijanych prototypów.

 

Podobne zadanie będzie mieć Pacifica Hybrid, która trafi do floty Waymo już w przyszłym roku. To właśnie to auto będzie używane do testowania najnowszej technologii, która ma szansę całkiem niedługo trafić do seryjnych aut. Już teraz integracja wszystkich systemów wspomagających, wraz ze zmianami w układzie napędowym, elektryce i konstrukcji samochodu, odbywa się przy współudziale inżynierów odpowiedzialnych za Waymo, jak i ze strony koncernu FCA. Na potrzeby tej współpracy oba zespoły zgrupowane zostały w jednym ośrodku badawczym w Michigan, a pierwsze egzemplarze autonomicznego Chryslera Pacifica już rozpoczęły swoje testy.

chrysler-pacifica-waymo-fca-2

Warto też dodać, że umowa między Google, a grupą Fiata przyniosła swoje owoce dość szybko - prace nad zaimplementowaniem technologii trwały niecałe pół roku.

https://www.youtube.com/watch?v=uHbMt6WDhQ8